haraj logo
جستجو

پودینگ گوشت

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 250 گرمنان خشک کوبیده : نصف لیوانروغن : به میزان لازمشیر : 2/3 لیواننمک و فلفل : به میزان لازمپیاز متوسط : 1 عددبیکینگ پودر : 1 و 1/2 قاشق مرباخوریجعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخوریتخم مرغ : 2 عددرب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوری


نصف لیوان نان خشک کوبیده شده را در 2/3 لیوان شیر حل می کنیم و مقداری نمک و فلفل و 2 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده و 1 و 1/2 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر را هم به مواد قبلی افزوده و همه را با هم مخلوط می کنیم.

پودینگ گوشت


1 عدد پیاز متوسط را پوست کنده و رنده می کنیم و در کمی روغن تفت می دهیم تا طلایی شود سپس 250 گرم گوشت چرخ کرده تازه را به آن اضافه می کنیم تا گوشت با پیاز تفت بخورد و اندکی نرم شود سپس 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را به همراه مقداری نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا همه مواد باهم مخلوط شود. 

پودینگ گوشت


زرده و سفیده 2 عدد تخم مرغ را از هم جدا می کنیم و هر کدام را جداگانه می زنیم تا پف کنند. 

پودینگ گوشت


سپس مایه گوشتی که قبلا تهیه کرده و سرد شده است را به همراه زرده و سفیده ایی که هر کدام را جداگانه زده اید و مایه شیر و نان خشک کوبیده شده ایی که ابتدا تهیه کردید، همگی را با هم ترکیب می کنیم. کف یک ظرف مناسب فر را چرب می کنیم (می توانید از ظرف پیرکس هم استفاده کنید) و کمی آرد می پاشیم و مواد پودینگ را داخل آن می ریزیم و در یک فر که از قبل با دمای 175 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار می دهیم تا پودینگ عمل بیاید. 

    پودینگ گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها