haraj logo
جستجو

پلو گوشت

هویج پلو با گوشت

مواد لازم :
هویج 3 عددگوشت گوسفند 200 گرم برنج 3 لیوانپیاز 2 عددسیر 2 حبهبرگ بو 2 عددزیره سبز 1 قاشق چایخوریفلفل قرمز 1 قاشق چایخوریفلفل سیاه 1/2 قاشق چایخوری نمک مقداری

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

عکس

 طرز تهیه : داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. پیاز و سیر را ریز خرد کنید و همراه با گوشت خرد شده داخل روغن بریزید ( گوشت را به اندازه های کوچک خرد کنید ). چند دقیقه تفت دهید تا گوشت همراه با سیر و پیاز سرخ شود و رنگ گوشت تغییر کند.

تصویر

هویج ها را پوست بکنید و رنده کنید و به گوشت سرخ شده اضافه نمایید. فلفل سیاه و قرمز ، پودر زیره سبز و مقداری نمک اضافه کنید. کمی تفت دهید تا هویج نرم شود. سپس 2 لیوان اب اضافه کنید، حرارت را ملایم کنید و حدود 1 ساعت بگذارید گوشت بپزد و آب غذا کشیده شود.

عکس

30 دقیقه برنج را در آب خیس دهید. برنج را با چند لیوان آب و مقداری نمک مخلوط کنید و داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پس از اینکه چند دقیقه جوشید با آب سرد آبکشی کنید ( زمانی برنج را آبکشی که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز آن کمی خام باشد ).

 

ته قابلمه را چرب کنید. برنج آبکش شده را با مایه گوشت و هویج به آرامی مخلوط کنید و داخل قابلمه بریزید و نصف لیوان آب گرم اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا برنج بخار کند سپس حرارت را کم کنید و روی قابلمه را بپوشانید تا برنج دم بکشد ( میتوانید بوته سیری را از وسط نصف کنید و روی برنج قرار دهید ).

آخرین آموزش ها
برترین ها