haraj logo
جستجو

پای گوشت و پوره سیب زمینی

مواد لازم :
فلفل سبز تند : یک عددنمک و فلفل : به میزان لازمسیب زمینی : 1 کیلوشیر : 220میلی لیترروغن : 1 ق غآویشن : 1 ق چپیاز : 1 عددکره : 30گرمرزماری : 1 ق چسیر : 2 حبهگوشت چرخ کرده : 700گرمعصاره گوشت : 110میلی لیترآرد گندم : 1 ق غجوز هندی : مقداری

با سلام

اممروز در خدمتتونم با غذای کلاسیک انگلیسسس

به خاطر داشته باشید که این غذا با با گوشت بره درست می شود. برای درست کردن سوفله گوشت و سیب زمینی به جای گوشت بره می توانید گوشت گوساله بریزید.

با من همراه باشید تا این غذای خیلی لذیذ و شیک را درست کنیم.


ابتدا فر را روی درجه 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و روشنش کنید تا به مدت بیست دقیقه گرم شود.


سیب زمینی ها تمیز با اب سرد بشویید تا گل هایش پاک شود و بعد سیب زمینی را با چاقو به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید.

قابلمه را پر از اب کنید و سیب زمینی ها را به ان اضافه کنید. قابلمه را روی شعله گاز قرار داده و با شعله زیاد اجازه دهید تا بجوشند.

وقتی اب قابلمه شروع به قل قل کردن کرد، کمی نمک به ان اضافه کنید و شعله را روی متوسط تنظیم کنید و اجازه دهید تا سیب زمینی ها خوب بپزند و مغز پخت شوند. این روند پخت سیب زمینی ها حدود بیست الی بیست و پنج دقیقه طول خواهد کشید.

پای گوشت و پوره سیب زمینی


بعد از مدت بیست دقیقه با چنگال میزان پخت سیب زمینی ها را چک کنید. اگر سیب زمینی ها هنوز نپخته بود به ان با هم زمان بدهید تا بپزند. اما اگر سیب زمینی ها پخته بود ان ها را از روی شعله گاز بردارید و داخل ابکش بریزید تا اب اضافه ان به کلی خارج شود.


بعد از اینکه اب سیب زمینی ها به کلی خارج شد. ان ها را داخل همزن میریزیم و به صورت پوره در می اوریم. شما عزیزان می توانید از همزن استفاده نکنید و از گوشت کوب استفاده کرده و سیب زمینی ها را له کنید. ان چنان فرقی ندارد.

پای گوشت و پوره سیب زمینی


حالا به پوره سیب زمینی شیر و نمک و فلفل و کره اب شده بیفزایید و باز هم هم بزنید تا مواد به خوبی به خورد هم بروند و مخلوط شوند.

حالا پیازی را بردارید و پوست بکنید و بعد بشورید. پیاز را به چهار قسمت تقسیم کرده و به مدت یک دقیقه در لگن اب قرار دهید تا تندی ان گرفته شود و چشم هایتان نسوزد.

حالا بعد از گرفتن تندی پیاز ان را به صورت نگینی و کاملا ریز، خورد می کنیم.

سیر را پوست گرفته و ان را نیز ساطوری می کنیم.


حالا درون تابه ای کمی روغن میریزیم و صبر می کنیم تا داغ شود.

حدود یک الی دو دقیقه طول می کشد تا روغن داغ شود. وقتی روغن داغ شد پیاز و سیر را به ان اضافه می کنیم و هم میزنیم تا پیاز و سیر به روغن اغشته شوند و تفت بخورند و نرم شوند. بعد گوشت چرخ کرده بره را به پیاز و سیر سرخ شده اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا مزه هایشان به خورد هم برود و بوی زهم گوشت به کمک سیر و پیاز گرفته شود. یک عدد فلفل سبز درسته را نیز به ترکیب گوشت اضافه کنید. فلفل سبز نیز به گرفتن بوی بد گوشت کمک فراوانی می کند. بعد از تفت خوردن گوشت می توانید فلفل سبز را از مواد گوشتی خارج کنید و دور بیندازید.

پای گوشت و پوره سیب زمینی


حالا اگر چربی اضافه ای دور تابه جمع شده ان را با کمک قاشق جدا کرده و دور بریزید.

آرد را به مواد گوشتی اضافه کنید و برای دو الی سه دقیقه هم بزنید تا ارد تفت بخورد و بوی خامی اش از بین برود.حالا عصاره گوشت و اویشن ساطوری شده و رزماری ریز شده و جوز هندی اسیاب شده را هم به ان اضافه کرده و هم بزنید. شعله را کم کنید و اجازه دهید غذا به مدت پانزده دقیقه بپزد. فقط گاهی ان را هم بزنید و زیر و رو کنید تا مواد به ته تابه نچسبد و نسوزد. غذا را از روی شعله بردارید و اجازه دهید تا خنک شود.

بعد مواد گوشتی را در ظرف نشکن پهن کنید و رویش پوره سیب زمینی بریزید و صافش کنید. به مدت 40 دقیقه درون فر با دمای 180 قرر دهید تا رویش قهوه ای شود.

پای گوشت و پوره سیب زمینی

آخرین آموزش ها
برترین ها