haraj logo
جستجو

شامی گوشت

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : نیم کیلوسیب زمینی : 1 عددپیاز : 1 عددپودر نان خشک : 2 قاشق غذاخوریتخم مرغ : 1 عددپودر زیره : 1 قاشق چایخورینمک،فلفل،زردچوبه : به میزان دلخواهادویه کاری : به میزان دلخواهپودر سیر : به میزان دلخواهروغن سرخ کردنی : به میزان لازم


جهت تهیه شامی گوشت، ابتدا نیم کیلو گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفند و گوساله را یخ زدایی کرده و داخل یک کاسه ی گود بریزید.


یک عدد سیب زمینی نسبتا بزرگ را با دنده درشت رنده کرده، آب آن را کاملا فشار دهید و سیب زمینی های خشک را به گوشت اضافه نمایید.

شامی گوشت


سپس یک عدد پیاز بزرگ را نیز رنده کرده، آب آن را جدا نموده و به ترکیبات فوق اضافه نمایید.

شامی گوشت


در این مرحله نمک، فلفل، زردچوبه، ادویه کاری، پودر زیره، پودر سیر و پودر نان خشک را به مایه گوشت اضافه نمایید.

شامی گوشت


در نهایت یک عدد تخم مرغ را داخل کاسه بشکنید.


ترکیبات فوق را با دست به خوبی و به مدت حداقل ده دقیقه ورز دهید تا تمام مواد با هم ترکیب شوند و قوام پیدا کنند. سپس اگر وقت کافی داشتید درب ظرف را گذاشته و داخل یخچال قرار دهید تا مایه شامی خودش را بگیرد. اگر وقت لازم را نداشتید در صورتی که مایه شل بود کمی پودر نان خشک مجددا به آن اضافه نمایید.

شامی گوشت


داخل تابه به میزان لازم روغن سرخ کردنی ریخته، به اندازه یک گردو از مایه گوشتی برداشته با دست به فرم دلخواه درآورده و داخل روغن داغ بیندازید.

شامی گوشت


پس از سرخ شدن یک طرف شامی ها، طرف دیگر را نیز برگردانید تا سرخ شوند. پس از سرخ شدن هر دو طرف، شامی ها را روی دستمال حوله ای قرار دهید تا روغن اضافی آن جذب شود. شامی ها را بسته به سلیقه خود می توانید با انواع مخلفات سرو نمایید...

شامی گوشت

شامی گوشت شما آماده است.... نوش جان

شامی گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها