haraj logo
جستجو

کراکت گوشت

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 250 گرمپیاز : 1 عددتخم مرغ : 3 عددارد سفید : 1 پیمانهارد سوخاری : 1 پیمانهنمک فلفل : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیسس سفید : 2 قاشق غذاخوریبرنج : نصف پیمانه

تنوع غدایی غذاهایی که با گوشت چرخ کرده درست می شوند خیلی زیاد است و علاوه بر اینکه اکثر خورشتها را علاوه بر گوشت تکه ای با گوشت چرخ کردن نیز می توان درست کرد ، بسیاری غذاهای مدرن و جدید و خوشمزه با گوشت چرخ کرده قابل تهیه هستند از جمله انها گراتین گوشت- سوفله گوشت -کراکت گوشت و . . . می باشد.

در این میان کراکت گوشت از غذاهای مدرن و جدیدی است که طرز تهیه خیلی راحت دارد و غذایی است که برای مهمانی ها به دلیل شکل وحالت فینگر فودی ان جلوه خاصی به میز شام شما می دهد و همچنین در صورت تمایل می توان ان را برای شام نیز تهیه کرد. کراکتها را هم با مرغ هم با گوشت می توان تهیه کرد. در زیر طرز تهیه کراکت گوشت  چرخ کرده را که شامل گوشت و تخم مرغ و برنج و پیاز و . . . است را برایتان می نویسم. امیدوارم این غذا را تهیه کنید و از ان لذت ببرید. این غذا بعد از تهیه و اغشته شدن به ارد و تخم مرغ و پودر سوخاری در روغن مایع سرخ می شود.


ابتدا و در شروع یک عدد پیاز را با اب می شوریم و با چاقو ان را پوست می کنیم و ان را با رنده ، رنده می کنیم و اب پیاز را دور می ریزیم( اب پیاز باعث می شود کراکت وا شود و چسبندگی ان از بین می رود).


سپس در این مرحله نصف پیمانه برنج را با اب می شوریم و ان را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیمو  اجازه می دهیم تا برنج داخل قابلمه تقریبا 12 دقیقه بجوشد سپس ان را ابکش می کنیم.


سپس در این مرحله 250 گرم گوشت چرخ کرده بدون چربی را داخل یک کاسه می ریزیم و ان را با پیاز رنده شده در مرحله اول و 2 قاشق غذاخوری سس سفید و نمک و فلفل به مقدار کافی و 1 عدد تخم مرغ مخلوط می کنیم و با دست خوب ورز می دهیم تا مخلوط شوند و یکدست شوند. سپس روی کاسه حاوی مخلوط مواد فوق الذکر را سلفون می کشیم و ان را به مدت 1 ساعت داخل یخچال استراحت می دهیم .

 کراکت گوشت

 

سپس در این مرحله بعد از 1 ساعت کاسه مواد کراکت را از یخچال بیرون می اوریم و به اندازه یک توپ از انها بر می داریم  و مواد را با دست لوله می کنیم  و به شکل لوله ای در می اوریم و این کار را برای تمام مواد داخل کاسه انجام می دهیم تا مواد تمام شود.

 

سپس در این مرحله سه ظرف مختلف بر می داریم و داخل ظرف اول را 1 پیمانه ارد سفید می ریزیم و داخل ظرف بعدی را 1 پیمانه ارد سوخاری می ریزیم و داخل ظرف دیگر را 2 عدد تخم مرغ همزده که زرده و سفید ان مخلوط شده را می ریزیم.

 

سپس در این مرحله کرکت گوشت لوله شده  در مرحله چهارم را ابتدا در ظرف حاوی ارد سفید می غلتانیم تا با ان اغشته شود و سپس ان را در ظرف حاوی تخم مرغ همزده فرو می بریم و می غلتانیم و در اخر ان را در ظرف ارد سوخاری می غلتانیم تا همه جای ان با ارد سوخاری اغشته شود و پر شود.

کراکت گوشت

 

سپس در این مرحله داخل یک تابه مقدار کافی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و وقتی روغن خوب داغ شد، زیر گاز را ملایم می کنیم و کراکت ها را در روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود و مغز پخت شوند.

 

سپس در این مرحله وقتی کراکتها سرخ شدند انها را در یک ظرف مناسب می ریزیم و با قرا دادن دستمال کاغذی در زیر و روی کراکتها روغن ان را تا حد ممکن می گیریم و سپس انها را در ظرف مناسب می چینیم و با سبزیجات و... تزیین می کنیم و ان را برای شام و یا برای مهمانی ها و به صورت فینگر فودی استفاده می کنیم . نوش جان.

آخرین آموزش ها
برترین ها