haraj logo
جستجو

بورک گوشت

مواد لازم :
پیاز : 1عدد متوسطقارچ : 350گرمفلفل دلمه ای : 1عدد کوچکپنیر پیتزا ورقه ای : 100 گرمنمک و زردچوبه : به مقدار لازمادویه : 1قاشق چایخوریزردچوبه : 1قاشق چایخوریپودرآویشن : 1قاشق چایخوریفلفل سیاه : نصف قاشق چایخوریخمیر یوفکا : 6برش مستطیلی متوسطگوشت چرخ کرده : 200گرمرب گوجه فرنگی : نصف قاشق چایخوریرب گوجه فرنگی : نصف قاشق غذاخوریتخم مرغ : 1عددروغن : کم

بورک از غذاهای استانبولی است که طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده است. مواد داخلی آن تقریباً شبیه پیتزاست و طرز پختن آن بسیار ساده است. ابتدا پیاز را نگینی خرد کرده در کمی روغن یا کره سرخ می کنیم. قبل از آن که طلایی شود گوشت چرخ کرده رو اضافه و کمی که سرخ شد قارچ ها (از قبل حلقه ای خرد کرده ایم) و فلفل دلمه ای خردشده را اضافه می کنیم و خوب آنها را سرخ می کنیم تا جایی که هم آب قارچ خشک شود و هم گوشت ها خوب سرخ شده باشند. سپس زردچوبه و ادویه و فلفل سیاه را به موادمان اضافه می کنیم و پس از تفتی کوچک نمک و رب گوجه را نیز به آن ها می افزاییم و همه مواد را با هم تفت می دهیم.

تخم مرغ را در ظرفی کوچک کاملاً به هم می زنیم. روی سطحی خشک و صاف ورقه خمیر یوفکا را پهن کرده روی آن را با فرچه مخصوص لایه ای نازک از مایع تخم مرغ می مالیم و مقدار کافی از مواد را موازی با ضلع کوچک روی آن ریخته و کمی آویشن روی مواد می پاشیم و همچنین مقداری پنیر پیتزا نیز روی موادمان میریزیم و سپس خمیر را بصورت رولی می پیچیم. توجه کنید که چون سر و ته رول باز می ماند نباید خیلی سر و ته آن پر باشد تا موقع سرخ شدن در تابه نریزد.

وقتی رول ها آماده شدند، در تابه ای مقدار کمی روغن میریزیم و کف تابه را کاملاً با روغن چرب می کنیم. (روغن باید به قدری باشد که درون رول ها نرود. حال وقتی کمی روغن داغ شد رول ها را کنار هم درون تابه می گذاریم و درب تابه را می بندیم تا به آرامی سرخ شوند. هرگاه زیر بورک ها قرمز شد آنها را برمی گردانیم و سمت دیگر آنها را نیز آرام سرخ میکنیم. بورک را می توان با سس کچاب سرو نمود.

بورک گوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها