haraj logo
جستجو

لازانیای گوشت و قارچ

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 250 گرمپنیر پیتزا : 1 بسته کوچکپیاز : 1 عدد بزرگخمیر لازانیا : 6 ورقرب گوجه : 6 ورقآویشن : 1 قاشق غذا خوریقارچ : 150 گرمجعفری : 1 پیمانهپودر سیر : به مقدار لازمزردچوبه : به مقدار لازم

ابتدا پیاز را مختصری تفت داده و در ادامه گوشت، نمک، زردچوبه، آویشن، پودر سیر، 1/2 استکان آب و رب گوجه فرنگی را به پیاز تفت داده شده اضافه نمایید. زمانی که  مایع شروع به حباب زدن کرد، فلفل دلمه ای را به همراه قارچ و جعفری به مایع  افزوده و مخلوط کنید. سپس بگذارید تا مایع خنک شود. در مرحله ای بعد ورقه های لازانیا را در ظرف آبجوشی که روی حرارت قرار دارد، انداخته تا نرم شود.

سپس با آب ولرم آبکش نمایید. کمی که آب ورقه های لازانیا خارج شد، کف ظرف اصلی پخت غذا را چرب کرده و یک لایه خمیر را  در آن پهن کنید و بر روی آن یک لایه سس گوشت به همراه یک لایه سس سفید (روش تهیه سس سفید در فصل سس ها آمده است) ریخته و این عمل را تکرار نموده و روی آخرین ورق از لازانیا را با پنیر رنده شده بپوشانید. این خوراک خوشمزه را 25 دقیقه درون مایکروفر یا 30 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه ی سانتیگراد قرار داده داده تا پنیر روی ورق های لازانیاطلایی و سرخ رنگ شوند.

لازانیای گوشت و قارچ

آخرین آموزش ها
برترین ها