haraj logo
جستجو

خوراک گوشت و جوپرک طرز تحیه خوراک گوشت با جو پرک

خوراک گوشت و جوپرک

مواد لازم :
گوشت خورشتی بدون چربی 1 کیلوگرمقارچ خرد شده 450 گرماسفناج خرد شده 2 پیمانهسیر 2 حبهرب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوریآویشن 1 قاشق چایخوریروغن زیتون 2 قاشق غذاخوریپیاز بزرگ خرد شده 1 عددهویج خرد شده 1 عددساقه کرفس خرد شده 1 عددآب 1 پیمانهآب گوشت 3 و 1/2 پیمانهنمک به مقدار کافیجو پرک 1/2 پیمانهجعفری خرد شده 1/2 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس

 

خوراک گوشت و جوپرک خوشمزه و فوق العاده مقوی است و می توانید آن را با چند ماده اولیه ساده تهیه کنید. به جای آب گوشت میتوانید از آب معمولی و یک عدد عصاره گوشت فشرده استفاده کنید. فقط قبل از مصرف عصاره را در آب گرم حل کنید. تهیه خوراک گوشت و جوپرک وقت گیر است اما بیشتر این مدت صرف پخت میشود و نیازی به حضور شما در کنار اجاق ندارد. بنابراین کافی است شعله زیر غذا را کم کنید و آن را به حال خود رها کنید تا جا بیافتد.

 

طرز تهیه: گوشت را به صورت مکعبی خرد کنید. تکه های گوشت را با استفاده از دستمال حوله ای  خشک کنید و روی آنها نمک بپاشید.

 

تصویر

 

1 قاشق از روغن زیتون را کف قابلمه ای بریزید و آن را روی شعله نسبتاً زیاد داغ کنید.  گوشت را داخل روغن بریزید و تفت بدهید تا همه طرف هایش قهوه ای رنگ شود. قابلمه را زیاد پر نکنید بلکه این کار را در چند مرحله انجام دهید تا همه گوشت آماده شود. هر بار از یک کفگیر برای خارج کردن گوشت ها استفاده کنید و آنها را کنار بگذارید.

 

عکس

 

یک قاشق روغن دیگر را در همان قابلمه داغ کنید. پیاز، هویج و کرفس خرد شده را داخل قابلمه بریزید. پس از 5 دقیقه، قارچ خرد شده، اسفناج، سیر رنده شده و آویشن را اضافه کنید و یک دقیقه دیگر به پخت ادامه بدهید. گوشت را همراه با آب، آب گوشت، رب و کمی نمک به قابلمه اضافه کنید. هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند.

طرز تهیه خورشت قارچ و گوشت چرخ کرده

 

تصویر

 

بگذارید آب به جوش بیاید سپس درب قابلمه را بگذارید و اجازه بدهید 1 ساعت روی شعله کم به پخت ادامه دهد.

 

در حین پخته شدن گوشت، جو پرک را در یک قابلمه آب بریزید و روش شعله زیاد قرار دهید تا بجوشد. شعله را متوسط کنید و حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا نرم شود. سپس آن را آبکش کنید.

 

جو را به مخلوط گوشت و سبزیجات اضافه کنید و بگذارید 10 دقیقه تا 1 ساعت دیگر به پخت ادامه دهد. هرچه زمان پخت بیشتر باشد گوشت نرم تر و طعم خوراک بیشتر میشود. در آخر نمک و فلفل غذا را تنظیم کنید و روی خوراک گوشت و جو پرک کمی جعفری خرد شده بپاشید.

 

تصویر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها