haraj logo
جستجو

خورشت قیمه سیب زمینی

مواد لازم :
گوشت : 300 گرملپه : 1 پیمانهسیب زمینی : 2 عددپیاز : 2 عددرب گوجه فرنگی : 3 قاشق غذاخوریفلفل قرمز : نصف قاشق چایخورینمک : به میزان لازمفلفل سیاه : به میزان لازمزردچوبه : 2 قاشق غذاخوریلیمو عمانی : 3 عددزعفران : به دلخواهدارچین : نصف قاشق چایخوریروغن : 4 قاشق غذاخوریآب : به میزان لازمآب سرد : به میزان لازمبرنج : 4 پیمانه

خورشت قیمه از خورشت های خوشمزه ما ایرانی هاست که در نذری های ماه محرم و صفر جایگاه ویژه ای دارد. پخت یک قیمه جا افتاده خوشمزه که همه مواد داخلش به اندازه پخته شده و تلخ و بدرنگ یا بدمزه نیست، نیاز به آموزش و تجربه دارد ولی ما در این دستور پخت سعی می کنیم به شما کمک کنیم این کیفیت را یکجا بدست بیاورید. در این دستور یاد میگیریم چطور یک قیمه سیب زمینی مجلسی درست کنیم و تمام نکات آن را با هم مرور خواهیم کرد. 


لپه را سه ساعت قبل خیس می کنیم و آبش را چندین دفعه عوض می کنیم تا نفخش گرفته شود. 


پیاز ها را پوست می گیریم و خرد می کنیم. در تابه روغن می ریزیم و روی گاز می گذاریم تا گرم شود. حرارت را ملایم می کنیم. وقتی روغن داغ شد پیاز ها را در آن ریخته و تفت میدهیم. پیاز وقتی کمی نرم شد یک قاشق زردچوبه به آن اضافه کرده و تفت می دهیم.


لپه هایی را که خیس کردیم٬ آبکش کرده و به پیاز ها اضافه می کنیم. گوشت را به اندازه متوسط خرد می کنیم و روی مواد می ریزیم. گوشت را آرام تفت می دهیم تا رنگش تغییر کند. 


پرک فلفل قرمز، فلفل سیاه، نمک و زردچوبه را روی مواد می پاشیم؛ رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و تفت می دهیم تا خامی رب از بین برود.


وقتی همه مواد را در تابه خوب تفت دادیم آن را در یک قابلمه می ریزیم و روی آن 4 پیمانه آب جوش می ریزیم یا 4 پیمانه آب در قابلمه می ریزیم و وقتی جوشید مواد را در آن می ریزیم. در قابلمه را می گذاریم و شعله گاز را کم می کنیم و تقریبا دو ساعت زمان می دهیم تا خورشت بپزد.

خورشت قیمه سیب زمینی


بعد از پخت گوشت، لیمو عمانی ها را با نوک چنگال سوراخ می کنیم و در خورشت می ریزیم. باز یک ساعت صبر می کنیم تا خورشت خوب جا بیفتد.


در یک چهارم پیمانه آب جوش کمی زعفران می ریزیم و روی کتری می گذاریم تا دم بکشد. وقتی سی دقیقه به پایان پخت خورشت مانده بود؛ زعفران دم کرده و دارچین را اضافه می کنیم. قبل از برداشتن خورشت از روی گاز حتما میزان نمک و فلفل آن را چک کرده و از اندازه بودن آن مطمئن شوید.


در زمانی که خورشت مراحل پخت را طی می کند ما سیب زمینی ها را می شوییم و پوست می گیریم و آن ها را به شکل خلالی خرد می کنیم. سیب زمینی ها را با آب سرد می شوییم و خشکشان می کنیم. در تابه روغن می ریزیم و روی گاز می گذاریم و وقتی گرم شد سیب زمینی ها را در آن سرخ می کنیم.

خورشت قیمه سیب زمینی


تهیه پلو را هم که همه بلد هستید و برای اینکه دستور پخت ما ناقص نباشد به اختصار و سرعت کارهای لازم برای تهیه یک پلوی خوب را با هم مرور کنیم. برنج را چند ساعت قبل با کمی نمک خیس می کنیم. قابلمه را از آب پر می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا بجوشد. وقتی جوشید، آب برنج را خالی می کنیم و در آب جوش می ریزیم. وقتی کمی نرم شد آن را آبکش می کنیم و در قابلمه ای که با روغن چرب کرده ایم ته دیگ دلخواه را می چینیم و برنج را روی آن می ریزیم و با گذاشت دم کنی روی برنج روی حرارت کم می گذاریم تا دم بکشد.


خورشت قیمه را در ظرف مناسبی می ریزیم و کنار سیب زمینی های سرخ شده و پلویی که تهیه کردیم سرو می کنیم. نوش جان!


- اضافه کردن دارچین باعث می شود قیمه شما طعم دلنشین قیمه نذری را بدهد ولی برای استفاده از دارچین هیچوقت عجله نکنید چون زود ریختن آن در قیمه رنگ خورشت را کدر می کند.

- اضافه شدن زود لیموعمانی هم خورشت را تلخ می کند و با له شدن لیمو عمانی خورشتتان خراب می شود.

- برای سرخ کردن سیب زمینی حتما تابه ای را انتخاب کنید که سیب زمینی ها روی هم انباشته نشود. قبل از پخت هم آن را بشویید تا نشاسته ای که در اثر خرد کردنشان به وجود آمده پاک شود و آن ها را به هم نچسباند.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها