haraj logo
جستجو

شیرینی مارمالادی

مواد لازم :
آرد : 500 گرمشیر : 50 گرمپودرقند : 80 گرمشکر : 1 پیمانهآب : نصف پیمانهزعفران : 1/4 قاشق چایخوریروغن قنادی : 270 گرموانیل : 1/4 قاشق چایخوریتخم مرغ : 1 عددآبلیمو : 1 قاشق غذا خوریآب جوش : نصف استکانژله بریلو : به مقدار لازم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های عزیز ... و دوست داشتنی ...


ابتدا باید شربت این شیرینی خوشمزه را درست کنیم و آماده کنار بگذاریم...

زعفران را در داخل هاونگ ریخته و آن را پوره می کنیم سپس پوره شده زعفران را در داخل ظرف درب داری می ریزیم و آب جوش را اضافه نموده و درب ظرف را گذاشته سپس آن را روی حرارت سماور می گذاریم تا زعفران دم بکشد.


آب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید بعد وقتی شروع به جوشیدن کرد شکر را اضافه نموده و مدام آرام آرام هم می زنیم تا کاملا شکر حل شود.


بعد در ادامه زعفران دم کرده را به محلول اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوش رنگ و خوش عطر گردد سپس آبلیمو را اضافه نموده و هم می زنیم تا شربت بار ما آماده شود بعد ظرف را از روی حرارت بر می داریم.


 حال آرد را دو الی سه بار الک کرده تا نا خالصی نداشته باشد سپس در داخل ظرف مناسب و نسبتا بزرگی می ریزیم و وانیل و دو سوم پودر قند را اضافه نموده و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا با هم کاملا مخلوط شوند حال آن را آماده کنار می گذاریم.


سپس تخم مرغ را در داخل ظرفی شکسته و با هم زن برقی تقریبا یک دقیقه هم می زنیم تا سفیده و زده تخم مرغ با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب گردند بعد آن را آماده کنار می گذاریم.


شیر را در داخل شیر جوش می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند بعد حرارت را خاموش کرده تا شیر ولرم گردد.


 روغن قنادی را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و با هم زن برقی 10 الی 15 دقیقه با دور متوسط هم زده تا سفید شود.

( شکل ظاهری آن مانند خامه زده شده می شود).


 حال در ادامه تخم مرغ زده شده و شربت بار آماده شده را اضافه نموده و مجددا مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا مواد خوب با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند.


 بعد شیر را کم کم اضافه می کنیم و مجددا مواد را هم می زنیم تا شیر با سایر مواد خوب ترکیب شود.


حال در ادامه مواد مخلوطی آرد را کم کم اضافه می کنیم و با دور کند مواد را هم می زنیم تا کاملا با هم ترکیب شده و خمیر شیرینی مارمالادی حاصل شود.

شیرینی مارمالادی

 

 همین که مواد با هم مخلوط شوند کافی است قبل از این که خمیر را وز بدهیم آن را در داخل نایلون تمیزی گذاشته و آن را در یخچال به مدت 24 ساعت استراحت می دهیم.

 

 بعد از زمان مقرر خمیر را از یخچال بیرون آورده و برای این که روغن نیندازد با نوک انگشتانمان آن را وز می دهیم ( برای وز دادن خمیر از کف دست استفاده نکنید).


بعد از این که خمیری نرم و منسجم درست شد آن را روی سطح تمیزی با کمک وردنه باز می کنیم و با قالب های مورد نظر خمیر را با ضخامت 4 الی 5 میلی متری شکل می دهیم و بعد آن ها را در داخل سینی فر چرب شده می چینیم.

شیرینی مارمالادی

 

اگر قالب های شما هم تو پر هستن و هم تو خالی باید هر کدام در سینی جدا بگذارید زیرا که خمیر های تو خالی زود تر پخته می شود و هم چنین اگر از قالب تو خالی استفاده می کنید قسمت وسط آن را در داخل سینی فر قالب بزنید زیرا که هنگام جا به جایی تغییر شکل می دهد.

از هر شکلی باید جفت باشد.

حال در ادامه ژله بریلو را به روش بن ماری آب کرده و بین دو خمیر هم شکل و وسط خمیر های تو خالی می ریزیم و آن ها را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 10 دقیقه می گذاریم البته خمیر های تو خالی 8 دقیقه گذاشته تا رنگ شیرینی های مارمالادی قهوه ای روشن شود.

نوش ... جان ...

 

شیرینی مارمالادی

آخرین آموزش ها
برترین ها