haraj logo
جستجو

پاناکوتای انبه

مواد لازم :
انبه : 2 عددخامه کم چرب : 1 و 1/4 پیمانهشیر پرچرب : 1 پیمانهپودر ژلاتین : 4 قاشق چایخوریآب : 1/4 پیمانهشکر : 1/2 پیمانهعصاره وانیل : 1 قاشق چایخوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خلاق ... و هنرمند ...

پاناکوتای انبه یکی از خوشمزه ترین و جذاب ترین دسر های ایتالیایی هست که خیلی به دسر پودینگ شبیه هست افرادی که میوه انبه را خیلی دوست دارند دسر پاناکوتای انبه را حتما درست کنن که مطمئن هستم خوشتون میاد.

 پاناکوتای انبه به دلیل داشتن لبنیاتی مثل شیر و خامه مقوی و سالم بوده و هم چنین خود میوه انبه خواص زیادی دارد که پوره شده آن را با شیر و خامه طعمی بی نظیر و خوشمزه خواهد داشت.

این دسر لذیذ چون نرم و لطیف هست مناسب سالمندان و کودکان دلبند شما می باشد. 


ابتدا انبه ها را تمیز می شوییم و آن ها خرد کرده و در داخل میکسر می ریزیم تا پوره شود سپس در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


 حال در ادامه آب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی شروع به جوشیدن کرد ظرف را بر داشته و روی حرارت بخار آب می گذاریم و پودر ژلاتین را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کاملا به روش بن ماری پودر ژلاتین در آب جوش کاملا حل شود.


شیر سرد را با خامه در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و خوب هم می زنیم تا کاملا مخلوط شده و با هم ترکیب شوند.


حال در ادامه مواد مخلوطی را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید سپس شکر را اضافه نموده و هم می زنیم تا کاملا شکر در شیر حل شود.


حال در ادامه خوب و آرام آرام هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شود و اندکی بجوشد تا محلول غلیظی درست شود بعد حرارت را خاموش می کنیم.


پودر ژلاتین را که در آب جوش حل شده را به مواد مخلوطی شیر اضافه می کنیم و خوب با هم زن دستی هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شوند.

پاناکوتای انبه

 

 حال در ادامه 15 الی 20 دقیقه صبر می کنیم تا مواد مخلوطی کمی خنک شود سپس انبه پوره شده را به همراه وانیل اضافه می کنیم و مجددا با هم زن دستی خوب مواد را هم می زنیم تا مخلوط شوند و کاملا ترکیب گردند.

پاناکوتای انبه

 

 حال پاناکوتای انبه ما آماده شد آن را در داخل ظرف های سرو مورد نظر می ریزیم و روی آن ها را با سلفون و یا فویل پوشش داده و به مدت 5 الی 6 ساعت در یخچال می گذاریم تا کاملا خودش را بگیرد و سفت شود.

پاناکوتای انبه

 

بعد از زمان مقرر ظرف های حاوی پاناکوتای انبه را از یخچال بیرون آورده و سلفون ها را بر داشته و پاناکوتای انبه را با تکه های انبه و یا میوه مورد نظر تزیین کنید و همراه خانواده محترم به عنوان یک میان وعده عالی و خوشمزه میل کنید.

نوش ... جان ...

پاناکوتای انبه


دقت کنید که هنگامی که می خواهید خامه را با شکر مخلوط کنید شیر کاملا سرد باشد زیرا اگر داغ باشد احتمال این که خامه در شیر بریده بریده شود و خوب و کاملا با شیر مخلوط نگردد هست.

زمانی که می خواهید مایع پودر ژلاتین را با مواد مخلوطی شیر مخلوط کنید هر دو باید حتما داغ باشند تا کاملا با هم ترکیب شده و مایع یک دست و یک نواختی درست شود.

 اگر دوست دارید پاناکوتای انبه را به صورت قالبی درست کنید زمانی که مایه پاناکوتای انبه درست شد آن را در قالب مورد نظر بریزید و قالب را به مدت 5 الی 6 ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا پاناکوتای انبه شکل قالب را به خود بگیرد سپس بعد از زمان مقرر قالب را از یخچال بیرون آورده و به مدت 5 الی 8 ثانیه قالب را در آب جوش فرو ببرید و زود خارج کنید بعد در داخل بشقاب سرو قالب را بر عکس کنید و خودش به راحتی جدا می شود بعد می توانید با تکه های انبه و یا میوه ی دلخواه تزیین کنید.

اگر اسانس و یا عصاره وانیل در دسترس نبود می توانید از پودر وانیل استفاده کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها