haraj logo
جستجو

کیک ابنبات چوبی

مواد لازم :
کره : 200 گرم شکر : 150 گرم تخم مرغ : 2 عدد ارد : 150 گرم شیر : 4 قاشق غذاخوری پودر قند : 200 گرم شکلات ذوب شده : 300 گرم روغن مایع : مقدار کافی چوب ابنبات : 20 عدد بکینگ پودر : 1/2 قاضشق چایخوری وانیل : 1 قاشق چایخوری وانیل : 1 قاشق چایخوری پنیر خامه ای : 40 گرم

کیک ابنبات چوبی ( پاپ کیک )  نوعی کیک زیبا است که بیشتر جنبه تزیین دارد و برای مهمانی ها و تولدها و مراسم خیلی مناسب است. این کیک از نظر ظاهری شبیه ابنبات چوبی است و یک شیرینی کودکانه خیلی زیباست. در تهیه این کیک خوئشمزه اول خود کیک اماده شده و سپس با غذاساز خرد می شود و کیک خرد شده با کرم پنیری قاطی می شود و کیک با دست گرد می شود و به ان ، چوب ابنبات وارد می شود و در نهایت با مواد مختلفی تزیین می شود.

در این مطلب طرز تهیه کیک ابنبات چوبی را که شامل کره و وانیل و روغن و شکلات ذوب شده و پنیر خامه ای و تخم مرغ و شکر و شیر و پودر قند است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و در تولدها میز خود را با ان تزیین کنید و کودکان را خوشحال کنید.


ابتدا و برای شروع تهیه این کیک ، داخل یک ظرف 120 گرم کره نرم شده در دمای اتاق را می ریزیم و به ان 150 گرم شکر و 1/2 قاشق چایخوری وانیل اضافه می کنیم و انها را خوب با همزن  برقی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

 کیک آبنبات چوبی


سپس در ادامه در این مرحله ، 2 عدد تخم مرغ را شکسته و انها را به ظرف حاوی کره و شکر در مرحله قبل  اضافه می کنیم و ان را خوب با مواد قاطی می کنیم .سپس 150 گرم ارد را با بکینگ پودر داخل یک ظرف می ریزیم و ان ها را دو بار یا بیشتر الک می کنیم و سپس ارد الک شده و بکینگ پودر را کم کم و ارام ارام به ظرف حاوی شکر و کره و تخم مرغ اضافه می کنیم و ان را خوب هم می زنیم و سپس 4 قاشق غذاخوری شیر را اضافه می کنیم و انها را خوب مخلوط می کنیم. اکنون خمیر کیک ما اماده است.

  کیک آبنبات چوبی


سپس در ادامه ، خمیر را در یک قالب کیک که کف ان را با روغن مایع چرب کرده ایم می ریزیم و کیک را در فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 25 دقیقه قرار می دهیم تا بپزد. وقتی کیک پخت ان را از فر بیرون می اوریم و منتظر می شویم تا خنک شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، سراغ تهیه کرم پنیری کیک می رویم.برای این کار 80 گرم کره نرم شده در دمای اتاق را با 40 گرم پنیر خامه ای خوب مخلوط می کنیم .


سپس در ادامه در این مرحله ، 200 گرم پودر قند و وانیل را به مخلوط پنیر خامه ای و کره در مرحله قبل اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کرم ما یکدست شود.حالا ان را برای مدت نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم.

 کیک آبنبات چوبی


سپس در ادامه در این مرحله ، کیک اماده شده و خنک شده در مراحل قبل را با کمک غذاساز خرد می کنیم و کرم پنیری اماده شده در مرحله قبل را به کم کم به ان اضافه می کنیم و با دست با ان کاملا قاطی می کنیم . کرم را تا حدی به کیک اضافه می کنیم که بافت خمیر کیک نباید خیلی چسبناک و نه خیلی خشک باشد و باید نرم باشدو بتونا با دست تکه هایی از خمیر را برداشت و گرد کرد ، بدون اینکه به دست بچسبد.

 کیک آبنبات چوبی


سپس در ادامه در این مرحله ، سپس خمیر اماده شده را 1 ساعت در  یخچال استراحت می دهیم . سپس خمیر را از یخچال بیرون می اوریم و با دست انها را به شکل توپهایی کوچک در می اوریم و برای همه خمیر این کار را انجام می دهیم وسپس توپها را در یخچال برای 30 دقیقه می گذاریم.


سپس در ادامه در این مرحله ، شکلات ذوب شده سفید شیری را داخل یک ظرف می ریزیم و یک طرف چوب ابنبات را داخل ظرف شکلات فرو می کنیم و سپس ان را تا نصفه داخل کیک گرد شده در مرحله قبل  فرو می بریم و 2 دقیقه منتظر می شویم تا چوب ابنبات در کیک محکم شود.

 کیک آبنبات چوبی


سپس در ادامه در این مرحله ، کیک های توپی را از طرف چوب ابنبات برداشته و انر ا داخل  ظرف شکلات ذوب شده  فرو می کنیم تا کل کیک شکلاتی شود و این کار را برای همه توپ کیک ها انجام می دهیم و سپس روی کیک را با مواد دلخواه تزیین می کنیم.

 کیک آبنبات چوبی

آخرین آموزش ها
برترین ها