haraj logo
جستجو

شیرینی بژی

مواد لازم :
آرد : 500 گرمبکینگ پودر : 1 قاشق مرباخوریپودرقند : به مقدار لازمشکر : 1 فنجانرازیانه : 2 قاشق مرباخوریزعفران : 3 قاشق غذاخوریروغن : 1 فنجانشیر : 1 لیوان

بژی نوعی نان شیرینی محلی کرمانشاهی خوش طعم و مقوی است که جزء سوغات استان کرمانشاه نیز در نظر گرفته می شود. ابتدا یک ظرف گود انتخاب کنید 500 گرم ارد را داخل ظرف بریزید و وسط آن را به شکل گود در بیاورید. شیر و بیکینگ پودر و پودر قند و شکر و رازیانه و زعفران را داخل این گودی بریزید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. سپس یک لیوان روغن آب کرده اضافه کنید و دوباره هم بزنید. به ورز دادن ادامه دهید این زمان می تواند به اندازه 20 دقیقه باشد.

خمیر شما باید طوری باشد که به دست نچسبد. این خمیر آماده شده را داخل یک پلاستیک قرار دهید و داخل یخچال نگهداری کنید به مدت 2 الی 3 ساعت. وقتی که استراحت خمیر به پایان رسید خمیر را بیرون بیاورید و از خمیر به اندازه یک نارنگی کوچک بردارید و روی پشت الک قرار دهید و با انگشت خود خمیر را لوله کنید. وقتی که شیرینی ها آماده شد آنها را در روغن زیاد سرخ کنید. شیرینی های بژی ما آماده است آنها را در یک ظرف زیبا بچینید و باپودر قند تزئین کنید. نوش جان. 

شیرینی بژی

آخرین آموزش ها
برترین ها