haraj logo
جستجو

عدس پلو

  عدس پلو با سبزی کمی شبیه به سبزی پلو است اما در آن از عدس استفاده میشود. یعنی در واقع ترکیبی است از عدس پلو و سبزی پلو.

مواد لازم :
گوشت 300 گرمعدس 1 لیوانبرنج 3 لیوانگردو سائیده 2 قاشق غذاخوریسبزی پلویی خشک 2 قاشق غذاخوریسیر 2 حبهپیاز 1 عددنمک و فلفل مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۸۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

 

عدس پلو با سبزی

 

 

تصویر

 

طرز تهیه : پیاز و سیر را ریز خرد کنید و با مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند. گردوی سائیده شده را به گوشت اضافه کنید و مجدد کمی تفت دهید. 4 لیوان آب اضافه کنید و با حرارت ملایم بگذارید گوشت بپزد و آب گوشت کشیده شود.

 

عکس

 

عدس را از شب قبل خیس دهید. برنج را با چند لیوان آب و کمی نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. همزمان عدس را نیز به برنج اضافه کنید و بگذارید عدس و برنج با هم بجوشند.

 

تصویر

 

پس از اینکه برنج نرم شد مخلوط عدس و برنج را آبکشی کنید ( برنج باید به اندازه ای بپزد که وقتی میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز ان کمی خام باشد ، عدس خیس خورده به همراه برنج پخته و نرم خواهد شد ). 

 

عکس

 

داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و ته دیگ دلخواه تان را قرار دهید. مقداری برنج و عدس داخل قابلمه بریزید و روی ان مقداری از مایه گوشتی و مقداری سبزی خشک بریزید. به همین صورت قابلمه را پر کنید و در نهایت با برنج روی مواد را بپوشانید.

 

حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند. نصف لیوان آب را با چند قاشق روغن یا کره ذوب شده مخلوط کنید و روی برنج بدهید. حرارت را کم کنید و بگذارید برنج به آرامی دم بکشد. سپس عدس پلو با سبزی را در ظرف بکشید و سرو کنید.

طرز تهیه خوراک گوشت و لوبیا

 

آخرین آموزش ها
برترین ها