haraj logo
جستجو

دمپختک عدس و کلم

مواد لازم :
عدس : 1 پیمانهکلم : 200 گرمپیاز : 1 عددنمک فلفل زردچوبه : مقدار کافیرب گوجه فرنگی : مقدار کافیروغن مایع : مقدار کافیپودر لیمو امانی : 1/2 قاشق غذاخوریشوید خرد شده : 1 پیمانهبرنج : 3 پیمانه

یادگیری غذاهای اقتصادی و کم هزینه بخصوص امروزه که شاهد افزایش هزینه های زندگی هستیم کمک زیادی به اقتصاد خانواده می کند. در میان این همه غذاها ، غذاهای مخلوط هم خوشمزه هستند و هم برخی از انها بدون گوشت قابل تهیه هستند مانند عدس پلو و دمی گوجه فرنگی و ....در میان این غذاها برخی غذاهای شهرهای مختلف نیز وجود دارند که کم هزینه بوده و کمک زیادی در ایجاد تنوع غذایی در خانواده و کمک به اقتصاد خانواده می کند.

در این میان یکی از غذاهای مخلوط و خوشمزه که هم بدون گوشت و هم با گوشت قابل تهیه است و به علت داشتن عدس و کلم بسیار مقوی و سالم و لذیذ است دمپختک عدس و کلم است. این غذای خوشمزه که بیشتر بدون گوشت درست می شود طرز تهیه خیلی راحتی دارد و در زمانی کم قابل تهیه است برای وعده غذایی ناهار خیلی مناسب است.این غذا اصالتا شیرازی است و برخی افراد در تهیه ان از هویچ خرد شده و سبزی ترخون خرد شده نیز استفاده می کنند .این غذا در واقع یک غذای خوشمزه اقتصادی است.

در این مطلب طرز تهیه دمپختک عدس و کلم را که شامل عدس و پیاز و رب گوجه فرنگی و پودر لیمو امانی و کلم و نمک و فلفل و زردچوبه و روغن مایع و شوید است را برایتان می نویسم و امیدوارم این غذای خوشمزه را در منزل تهیه کرده و از خوردنش برای وعده غذایی ناهار و یا شام لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع ؛ 1 پیمانه عدس را که از شب قبل در اب خیس کرده بودیم را ابکش کرده و داخل یک قابلمه همراه با دو پیمانه اب می ریزم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و منتظر می شویم تا عدس کمی بپزد.( توجه شود که عدس زیاد نپزد وگرنه له می شودو شکلش را از دست می دهد).

دمپختک عدس و کلم


سپس در ادامه 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم و به صورت ریز خرد می کنیم و داخل یک ماهی تابه روغن مایع ریخته و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیازها را تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود.


سپس 200 گرم کلم را شسته( در صورت تمایل می توان این غذا را با کلم قمری نیز درست کرد)  و ان را با چاقو خرد می کنیم و به تابه پیازها اضافه می کنیم و با انها تفت می دهیم تا نرم شود و سرخ شوند.

 


سپس نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی همراه با رب گوجه فرنگی به کلم ها اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مزه دار شوند.

 


سپس مقداری شوید را شسته و ان را با چاقو خرد می کنیم و 1 پیمانه شوید خرد شده را به تابه کلم ها اضافه می کنیم و با انها قاطی می کنیم و هم می زنیم و نیز 1/2 قاشق غذاخوری پودر لیمو امانی را نیز به مواد اضافه می کنیم تا بوی کلم و شیرینی ان گرفته شود و غذای مخلوط ما خوشمزه شود.

دمپختک عدس و کلم


سپس در ادامه عدس پخته شده در مرحله اول را همراه با اب ان داخل مواد مرحله قبل ( مخلوط کلم و شوید و رب و ادویه جات) می ریزیم .


سپس 3 پیمانه برنج را که از شب قبل در اب خیس کرده بودیم را داخل یک قابلمه عدس و کلم و پیاز و رب و شوید می ریزیم و اگر اب ان کم بود کمی مقدار اب را نیز زیاد می کنیم تا یک بند انگشت اب روی مواد داشته باشیم و 10 دقیقه منتظر می شویم تا وقتی اب شروع به جوشیدن کرد و اب درون قابلمه کشیده شد در ظرف را بسته و منتظر می شویم تا برنج دم بکشد و اماده شود.

 

دمپختک عدس و کلم


سپس وقتی برنج دم کشید ان را در ظرف مناسبی می ریزیم و ان را برای وعده غذایی ناهار همراه با سالاد شیرازی و سبزی خوردن و ماست و دیگر مخلفات و .. میل می کنیم.نوش جان

آخرین آموزش ها
برترین ها