haraj logo
جستجو

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص

مواد لازم :
آرد : 3 پیمانهنمک : 1 قاشق چایخوریبکینگ پودر : 1/2 قاشق چایخوریجوش شیرین : 1/2 قاشق چایخوریآبلیمو : 2/3 پیمانهپودرقند : 3/4 پیمانهوانیل : 2 قاشق چایخوریتخم مرغ : 5 عددشکر : 2 پیمانهکره : 220 گرمپوست لیمو : نصف یک عددشیر : 1 پیمانه

به نام خدا

سلام به هاراجی های مهربان ... و خوش اخلاق ...

 

ابتدا آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد در آخر بکینگ پودر و نمک و جوش شیرین را اضافه می کنیم و مجددا مواد خشک را با هم الک کرده تا خوب مخلوط شوند.

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص

 

 بعد در ادامه برای این درست کردن این کیک باید باتر میلک داشته باشیم چون در فروشگاه ها به راحتی باتر میلک پیدا نمی شود  ما خودمان می توانیم در منزل درست کنیم برای این کار شیر را در دمای اتاق 30 دقیقه نگه می داریم و بعد در داخل شیر جوش ریخته و یک قاشق غذا خوری آب لیمو را اضافه می کنیم و هم می زنیم بعد از چند دقیقه شیر بریده بریده می شود به این صورت باتر میلک ما آماده شد.

به اندازه یک چهارم باتر میلک درست شده را برای سس کنار می گذاریم.

 حال مجددا به اندازه سه قاشق غذا خوری آبلیمو را به باتر میلک باقی مانده اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص

 

 کره را در داخل ظرف مناسبی می گذاریم تا 20 دقیقه در دمای اتاق نرم بشود در این فاصله پوست لیمو را تمیز شسته و با رنده سیر رنده می کنیم و همراه شکر به کره اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم تا خوب با هم مخلوط شده و مایه نرم و یک دستی درست شود.


 بعد در ادامه تخم مرغ ها را یکی یکی شکسته و هم می زنیم و بعد وانیل را اضافه نموده و مجددا مواد را هم زده تا خوب با هم ترکیب شوند.


 سپس یک چهارم مواد مخلوطی آرد را اضافه می کنیم و هم می زنیم.

 

بعد یک چهارم باتر میلک را اضافه کرده و هم می زنیم و بعد یک چهارم از مواد آرد باقی مانده را اضافه نموده و هم زده و سپس یک چهارم باتر میلک باقی مانده را اضافه نموده و هم می زنیم تا وقتی که مواد مخلوطی آرد و باتر میلک تمام شود.

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص

 

 سپس 10 دقیقه قبل فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص


حال در ادامه دو عدد کاغذ روغنی را در داخل دو عدد قالب لوف در اندازه های 10 در 20 پهن می کنیم.


مواد مخلوطی خمیر مایه را به نسبت مساوی در داخل قالب ها می ریزیم و با قاشق غذا خوری در همه جای قالب پخش کرده و سطح آن را صاف می کنیم.

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص

 

 حال در ادامه قالب ها را در داخل فر گرم شده به مدت 50 الی 60 دقیقه می گذاریم تا پاند کیک لیمویی ما پخته شود بعد از زمان مقرر وقتی که سطح رویی کیک طلایی شد آن ها را از فر بیرون آورده یک خلال دندان در وسط کیک فرو می بریم اگر تمیز بیرون آمد کیک لیمویی ما کاملا پخته است.


بعد در ادامه 10 دقیقه صبر می کنیم تا قالب خنک شود سپس کیک ها را روی توری فلزی بر عکس می کنیم تا خنک شود.

 

حال نوبت آماده کردن سس مخصوص است برای این کار ابتدا در داخل ظرف مناسبی پودر قند را می ریزیم و باتر میلکی که کنار گذاشته بودیم را به همراه یک قاشق سوپ خوری آبلیمو اضافه می کنیم و مواد را خوب هم زده تا کاملا با هم ترکیب شوند.

حال پاند کیک لیمویی را در داخل ظرف سرو گذاشته و مقداری سس مخصوص آماده شده را روی آن می ریزیم و در اندازه های دلخواه برش می زنیم و در کنار خانواده محترم به عنوان یک میان وعده عالی میل کنید.

نوش ... جان ...

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص

 

پاند کیک لیمویی با سس مخصوص


اگر مایل بودید که سس مخصوص غلیظی داشته باشید مقداری پودر شکر اضافه کنید و اگر دوست داشتید که سس شما رقیق تر باشد باتر میلک بیشتری درست کرده و مواد اضافه کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها