haraj logo
جستجو

کیک لیمویی با فراستینگ لیمو

مواد لازم :
کره : 250 گرمشکر : 220 گرمپوست لیموترش : یک قاشق غذا خوریاسانس لیمو : 10 قطرهوانیل : یک سوم قاشق چای خوریبکینگ پودر : دو قاشق مربا خوریآرد سفید : 370 گرمتخم مرغ : 3 عددماست پرچرپ : 200 گرمآب لیموی تازه : یک سوم پیمانهپودر نارگیل : 50 گرمپنیر خامه ای : 100 گرمپودرقند : 6 قاشق غذا خوریرنگ خوراکی : یک قطرهخامه : 100 گرم


ابتدا برای تهیه کیک لیمویی باید مواد کیک مون رو آماده کنیم. ابتدا آرد مون رو جداگانه الک می کنیم. سه بار این کار رو انجام می دیم تا گلوله ای داخلش نمونه و بافت لطیفی به خورش بگیره. بکینگ پودر مون رو هم الک می کنیم و می ذاریم کنار تا بمونه. کره مون رو از یخچال در میاریم و می ذاریم تا بمونه و خوب نرم بشه و بشه که ازش استفاده کرد. چند تا لیو ترش رو میاریم و خوب می شوریم. با رنده ریز پوست لیمو رو به اندازه لازم رو تهیه می کنیم.

حالا کره نرم شده رو توی ظرف مناسب می ریزیم و شکر مون رو بهش اضافه می کنیم و کمی پوست لیمو ترش مون رو هم بهش اضافه می کنیم و خوب با هم زن برقی هم می زنیم تا بافت پوک و نرمی به خودش بگیره. برای این که به بافت مورد نظرمون برسیم باید با استفاده از هم زن برقی به مدت پنج دقیقه با دور تند هم زن اون رو هم بزنیم. وقتی که بعد از پنج دقیقه به بافت مورد نظرمون رسیدیم حالا وانیل مون رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم.

دونه دونه تخم مرغ ها مون رو بهش اضافه می کنیم و ترکیب رو یک دست می کنیم تا مواد خوب ترکیب بشن. بعد ماست مون رو بهش اضافه می کنیم خوب هم می زنیم. پودر نارگیل و اسانس لیمو و آب لیمو ترش رو هم بهش اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. حالا بکینگ چودر رو بهش اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.

کیک لیمویی با فراستینگ لیمو

کیک لیمویی با فراستینگ لیمو


حالا آرد الک شده مون رو در چند مرحله به مواد کیک اضافه می کنیم و خوب ترکیب رو مخلوط می کنیم تا مواد یک دست بشه. موقع اضافه کردن آرد از لیسک استفاده می کنیم و به آرومی این کار رو انجام می دیم تا مود خوب یک دست بشه.

قالب مون رو چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم. مواد کیک رو توی قالب می ریزیم و روش رو صاف می کنیم. فر رو از قبل با دمای صد و هشتاد درجه سانت گراد گرم می کنیم. بعد از این که فر مون خوب داغ شد حالا قالب رو توی فر قرار می دیم و می ذاریم تا به مدت پنجاه دقیقه تا یک ساعت داخل فر بمونه و خوب بپزه. حتما کیک رو چک کنید چون دمای فر های مختلف متفاوت و ممکنه که برای شما مدت زمان کمتری لازم باشه.

کیک لیمویی با فراستینگ لیمو


برای تهیه فراستینگ لیمو ابتدا پنیر خامه ای مون رو توی یه ظرف مناسب قرار می دیم  با هم زن خوب مخلوطش می کنیم. بعد از اون خامه رو بهش اضافه می کنیم و آب لیمو ترش رو بهش اضافه می کنیم. رنگ خوراکی رو بهش اضافه می کنیم و همین طور پودر قند الک شده رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یک دست بشه و حالا آمادست.


بعد از سپری شدن مدت زمان پخت کیک لیمویی مون قالب رو از فر در میاریم و می ذاریم تا خوب خنک بشه. وقتی که خوب خنک شد کیک رو از قالب در میاریم و میذاریم تا باز هم کمی خنک بشه. کیک رو توی ظرف مناسب قرار می دیم و روش رو با فراستینگ لیمو مون تزیین می کنیم و همین طور از چند برش لیمو و چند تا برگ گل تزیین ساده ای انجام می دیم.

این کیک یک کیک بسیار لذیذ و دلچسب هست که میشه هر وقت از سال که دوست داشتین درستش کنید. طعم لیموی این کیک احساس سبکی به شما میده همین طور به خاطر ترشی لیمو این کیک یه طعم ملس داره که برای کسایی که شیرینی کیک رو دوست ندارن بهترین انتخاب می تونه باشه.

می تونید این کیک رو با همین رسپی توی قالب های کاپ کیک هم درست کنید ولی باید داخل فر خیلی هواس تون بهش باشه تا نسوزه. برای تزیین هم می تونید از مار مالاد لیمو هم استفاده کنید و می تونید با لیموناد این کیک رو سرو کنید که ترکیب بی نظیری خواهد شد. 

کیک لیمویی با فراستینگ لیمو

آخرین آموزش ها
برترین ها