haraj logo
جستجو

لازانیا با گوشت چرخ کرده

مواد لازم :
خمیر لازانیا : 300 گرمقارچ : 5 عددفلفل دلمه : 1 عدد کوچکپیاز : 1 عددرب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوریفلفل و نمک و زرد چوبه : مقدار کافیسیر : 2 حبهپنیر پیتزا : 150 گرمگوشت چرخ کرده : 200گرمآرد سفید : 1 قاشق غذاخوریکره : 20 گرمشیر : 1 لیوانروغن مایع : مقدار کافیادویه مخصوص لازانیا : 1 عدد

لازانیا یک غذای معروف ایتالیایی است که افراد همه گروههای سنی آن را دوست دارند. مواد ورقه ای لازانیا تقریبا شبیه ماکارونی و پاستا است. این غذا در فر یا مایکروفر قابل تهیه است. با سبزیجات- گوشت چرخ کرده -گوشت مرغ و سوسیس و کالباس نیز ان را می توان درست کرد.


در یک قابلمه مقدار کافی آب می ریزیم. وقتی آب به جوش امد داخل آب کمی روغن مایع و نمک می ریزیم تا ورقه های لازانیا بعدا به هم نچسبد. ورقه های لازانیا را یکی یکی به داخل قابلمه  آب جوش اضافه می کنیم تا بجوشد و ورقه های لازانیا نرم شود. سپس ورقه ها ی لازانیا را آبکش می کنیم و آب سرد روی لازانیاها می ریزیم تا خمیر نشوند. ورقه های لازتنیای آبکش شده را جدا از هم قرار می دهیم تا به هم نچسبند.

 لازانیا با گوشت چرخ کرده


در این مرحله یک عدد پیاز متوسط را شسته و پوست روی آن را می کنیم. پیاز را با چاقو به صورت نگینی و خیلی ریز خرد می کنیم. داخل یک تایه کمی روغن می ریزیم و وقتی روغن خوب داغ شد پیازها را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود. کمی زردچوبه  و2 حبه سیر خردشده را نیز با پیازها تفت می دهیم تا عطر سیر بیرون آید.

 لازانیا با گوشت چرخ کرده


در یک ظرف  گود 200 گرم گوشت چرخ کرده را می ریزیم و نصف لیوان آب را با گوشتها قاطی می کنیم تا گوشتها کاملا ازهم جدا شود و گلوله نشود. سپس 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل و زردچوبه و ادویه موجود در بسته لازانیا را به گوشت اضافه می کنیم و با گوشت کاملا مخلوط می کنیم. گوشت را داخل قابلمه پیاز داغها می ریزیم و با پیازها تفت می دهیم و منتظر می شویم کمی آب گوشت کم شود.

لازانیا با گوشت چرخ کرده


در یک این مرحله یک عدد فلفل دلمه ای را به صورت ریز  و نگینی خرد می کنیم و به قابلمه گوشتهای در حال پخت اضافه می کنیم و با گوشت قاطی می کنیم.


در این مرحله 5 عدد قارج را با چاقو به صورت ورقه ای باریک برش می دهیم و 5 دقیقه آخر پخت گوشت به مواد قابلمه اضافه می کنیم و با گوشتها قاطی می کنیم.


حالا در این مرحله سس سفید مخصوص لازانیا را درست می کنیم (البته استفاده از این سس در لازانیا اختیاری است و می توان از آن استفاده نکرد و فقط پنیر پیتزا زد). ابتدا 1 قاشق غذاخوری آرد را کمی داخل یک تابه روی شعله گاز تفت می دهیم تا بوی خامی آن از بین رود و کمی رنگش تغییر کند. سپس کره را به آرد اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کره آب شود و خوب با آرد قاطی شود. نمک و فلفل را به مقدار لازم به مواد اضافه می کنیم و ا لیوان شیر را در آخر به درون تابه می ریزیم و صبر می کنیم تا سس غلیظ شود اکنون سس سفید لازانیا آماده است.


در این مرحله کف یک ظرف پیرکس را با روغن مایع چرب می کنیم (چرب کردن باعث می شود ورقه ها لازانیا به کف ظرف نچسبد) و ورقه های لازانیا را یک ردیف در ظرف می چینیم و روی آن از سس سفید لازانیا که در مرحله قبل درست کردیم می ریزیم و روی سس سفید، مخلوط گوشت و قارچ و فلفل دلمه ای می ریزیم و روی گوشتها و قارچ و فلفل دلمه ای را پنیر پیتزا می ریزیم به همین ترتیب لایه لایه ورقه های لازانیا را می چینیم. در لایه آخر پر از پنیر پیتزا می کنیم. مواد اماده شده را داخل فر که از 20 دقیقه قبل با حرارت 180 درجه سانتی گراد داغ کرده بودیم قرار می دهیم و منتظرمی شویم  مواد ما بپزند.

لازانیا با گوشت چرخ کرده


 بعد از تقریبا 20دقیقه  انتظار لازانیا پخته و آماده است. ان را از فر خارج کرده و برش می زنیم و با سس قرمز و جعفری تزیین می کنیم.این غذا برای ناهار و شام و مهمانی ها بسیار مناسب است.

لازانیا با گوشت چرخ کرده

آخرین آموزش ها
برترین ها