haraj logo
جستجو

لازانیا با گوشت چرخ کرده

مواد لازم :
لازانیا : 1 بستهگوشت چرخ کرده : 300 گرمپیاز : 1 عددقارچ : 250 گرمپنیر پیتزا : 250 گرمفلفل دلمه ای : 1 عددجعفری : به مقدار دلخواهرب گوجه : 2 قاشق غذاخوریآویشن : به میزان لازمنمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازمسوسیس : به مقدار دلخواه


برای تهیه این غذای خوشمزه نیاز به تهیه خمیر لازانیا و سایر مواد اولیه آن داریم. بنابراین برای شروع ابتدا مواد اولیه را تهیه می کنیم و سپس به سراغ درست کردن این غذای خوشمزه می پردازیم.

لازانیا با گوشت چرخ کرده

برای شروع کار ابتدا ماهیتابه متوسطی را انتخاب می کنیم و بعد از اضافه کردن روغن به آن، پیاز را به صورت نگینی در آن خرد می کنیم و در روغن تفت می دهیم تا طلایی شود. سپس به آن نمک و فلفل و زروچوبه اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا طلایی شود. حالا نوبت به اضافه کردن گوشت چرخ کرده به پیاز داغ می شود. وقتی گوشت چرخ کرده را به پیاز داغ اضافه کردیم به مدت حدود 5 دقیقه آن را تفت می دهیم تا طعم خام گوشت چرخ کرده به وسیله پیاز داغ از بین برود و رنگ آن نیز تغییر کند.

سپس نوبت به اضافه کردن رب گوجه به مخلوط گوشت و پیاز تفت داده شده می شود و وقتی آن را اضافه کردیم شروع به تفت دادن آن می کنیم. در این مرحله در صورت تمایل می توانید کمی جعفری خرد شده را نیز به آن اضافه کنید و تفت دهید. برای پخته شدن گوشت چرخ کرده می توانید به مقدار خیلی کم و حدود یک استکان آب به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا پخته شود.

در این مرحله قارچ را به صورت درشت ریز می کنیم تا هنگام تفت دادن و قرار دادن در فر آب نشود سپس فلفل دلمه ای را نیز به صورت نگینی یا کمی درشت تر ریز کرده و بعد قارچ و فلفل دلمه را به ماهیتابه ای که شامل گوشت چرخ کرده است اضافه می کنیم اما دقت داشته باشید که آب گوشت کم شده باشد زیرا اگر ماهیتابه آب زیادی داشته باشد و قارچ و فلفل دلمه ای را اضافه کنیم باعث آب شدن قارچ و له شدن فلفل دلمه ای می شود.

در این مرحله می توانید در صورت تمایل سوسیس ها را نگینی خرد کنید و به مواد اضافه کنید و سپس قارچ و فلفل دلمه ای را اضافه  کنید به مدت 10 دقیقه تفت دهید و بعد از آن زیر شعله را خاموش کنید و به آن پودر آویشن را اضافه کرده و با مواد مخلوط کنید تا عطر آن در مواد باقی بماند.

لازانیا با گوشت چرخ کرده


حلا یک ظرف بزرگ را پر از آب می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. وقتی آب به جوش آمد کمی نمک و یک قاشق روغن به آن اضافه می کنیم و سپس ورقه های لازانیا را تک تک به این آب در حال جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا به مدت 7 الی 8 دقیقه بماند تا از حالت سفتی در آید و به صورت خمیری تبدیل شود. وقتی ورقه های لازانیا نرم شدند آنها را داخل آبکش می ریزیم و کمی آب سرد روی آن می ریزیم تا خنک شود.

لازانیا با گوشت چرخ کرده

حالا یک ظرف پیرکس بزرگ را انتخاب می کنیم البته می توان در سینی فر نیز اینکار را انجام داد به این صورت که کف پیرکس یا سینی فر را با کمی روغن چرب می کنیم تا ورقه لازانیا هنگام پخت به آن نچسبد. بعد از آن یک لایه ورق لازانیا را کف آن می گذاریم و کمی سس به کف آن اضافه کرده و موادی را که در ماهیتابه داریم به صورت لایه باریک روی خمیر می ریزیم و کمی پنیر پیتزای رنده شده روی آن قرار می دهیم. سپس لایه بعدی ورق لازانیا را روی مواد قرار داده و دوباره کمی سس به ورق جدید اضافه می کنیم و مواد داخل ماهیتابه را به صورت باریک روی آن پهن می کنیم و کمی پنیر پیتزا روی آن اضافه می کنیم.

این مراحل را آنقدر ادامه می دهیم تا ورقه های لازانیا و موادمان تمام شوند اما دقت داشته باشید که ارتفاع لازانیا خیلی زیاد نشود برای مثال می توانید برای یک لازانیا از 3 ورق لازانیا اضافه کنید و بقیه مواد و ورقه ها را برای لازانیای دیگری کنار این لازانیا استفاده کنید یا می توانید ورقه های لازانیا را کف پیرکس بچینید و مواد را اضافه کنید طوری که تمام پیرکس با لازانیا و مواد پر شود.

حالا در مرحله آخر پنیر پیتزا را روی ورقه آخر می ریزیم و ظرف پیرکس را داخل فر که از قبل روشن کرده ایم و گرم شده با دمای 180 درجه قرار می دهیم تا به مدت 10 دقیقه روی لازانیا و پنیر پیتزا طلایی شود.

لازانیای خوشمزه شما بعد از مدتی آماده می شود و بعد از کشیدن آن داخل یک ظرف مناسب و تزئین آن با برگ جعفری در صورت تمایل، به همراه خانواده آن را میل کنید و از طعم یک لازانیای خانگی و سالم لذت ببرید. این غذا مورد علاقه اکثر افراد به ویژه کودکان می باشد.

لازانیا با گوشت چرخ کرده

آخرین آموزش ها
برترین ها