haraj logo
جستجو

لازانیا با مایکروفر

مواد لازم :
ورقه لازانیا : 500 گرمکالباس : 300 گرمگوشت چرخ کرده : 300 گرمقارچ : 6 عددفلفل دلمه ای : 2 عددپیاز : 1 عددسیر : 3 حبهرب گوجه : 3 قاشق غذاخوریپنیر پیتزا : به میزان لازمنمک و فلفل : به میزان دلخواهآب : یک لیوانروغن : به میزان لازم

برای تهیه یک لازانیای خوشمزه ی خانگی ابتدا باید ورقه های لازانیا را آماده کنید برای این کار آنها را درون آب در حال جوش همراه با نمک و روغن بیندازید و پس از 10 دقیقه آب کشی نمایید.

سس گوشت لازانیا

 سیر و پیاز رنده شده را داخل روغن روی حرارت متوسط تفت دهید تا نرم شوند، گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند. کالباس، فلفل دلمه ای خرد شده و قارچ حلقه شده را درون ظرف گوشت بریزید و تفت دهید؛ اجازه دهید آب مواد گرفته شود، سپس با رب، نمک و فلفل  مواد را طعم دار کنید. اندکی هم بزنید و از روی حرارت بردارید تا سرد شوند.

سس گوجه ی لازانیا

در ظرفی 1 لیوان آب به همراه 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی، نمک و فلفل بریزید و روی حرارت بگذارید و منتظر بمانید بجوشد تا آب سس نصف شود. مقداری از سس گوجه که تهیه کرده اید، درون ظرف پیرکس یا ظرف مخصوص ماکروفر که از قبل چرب کرده اید بریزید و آن را پخش کنید. سپس ورقه های لازانیا را ته ظرف بچینید، روی ورقه ها را با اندکی سس قرمز بپوشانید و کمی از مایه لازانیا را روی ورقه ها پخش کنید، سپس با پنیر پیتزای رنده یا ورقه شده مواد را پوشش دهید. سایر ورقه ها رانیز درست مثل لایه ی اول بچینید. تعداد ورقه ها طبق سلیقه شماست. ظرف را درون مایکروفر بگذارید و روی درجه ی 100% به مدت 10-15 دقیقه تنظیم کنید تا لازانیا آماده شود.

  پس از آماده شدن لازانیا و خارج کردن آن از مایکروفر، مقداری پنیر پیتزای رنده شده را روی لازانیای داغ بپاشید و برش دهید و با سس گوجه فرنگی سرو کنید. 

نکته: می توانید از سس سفید مخصوص لازانیا به جای سس قرمز استفاده نمایید.

 

 لازانیا با مایکوفر

آخرین آموزش ها
برترین ها