haraj logo
جستجو

لازانیا مرغ رولی

مطمئنم که اسم لازانیا به گوش همه شما آشناست. گرچه این اولین دستور تهیه لازا نیا مرغ رولی در سایت هست ولی قبلاً طرز تهیه انواع لازانیا را داشتیم مثل لازانیا با گوشت، لازانیای اسفناج و حتی چند مدل لازانیای دیگر با مرغ مثل لازانیا مرغ و اسفناج یا لازانیا با سس آلفردو. خلاصه این غذای ایتالیایی خوشمزه آنقدر گونه های مختلف دارد که واقعاً انتخاب بین آنها کار سختی است به خصوص که همه آنها فوق العاده هستند. در لازانیا مرغ رولی از مخلوط مرغ، پیاز داغ و ذرت استفاده میشود که ترکیب بسیار خوشمزه ای است. علاوه بر این در تهیه سس بشامل روی لازانیا هم خلاقیتی به خرج داده شده که در مرحله چهارم طرز تهیه با آن آشنا خواهید شد.

مواد لازم :
روغن زیتون برای سرخ کردنپیاز خرد شده 1 عددسینه مرغ ریش ریش شده 1 عددنمک و فلفل به مقدار کافیگوجه پوره شده 1 پیمانهخامه پرچرب 1 پیمانهذرت کنسروی 2 پیمانهبرگ ریحان یک مشتشیر 2 پیمانهکره 1 قاشق غذاخوریآرد گندم 3 قاشق غذاخوریآویشن 1 قاشق چایخوریپنیر موزورلا ورقه ای 150 گرمورقه لازانیا 7 عددپنیر پارمزان رنده شده 1/2 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

ارزش غذایی: 648 Calories

عکس

 

اما قبل از این که به طرز تهیه لازانیا مرغ رولی بپردازیم، خوب هست که چند نکته جالب را در مورد لازانیا و تاریخچه ش بدانید. لازانیا یکی از قدیمیترین فرم های پاستا در دنیا، از دل منطقه ای به اسم امیلیا رومانیا در ایتالیا آمده است و قدیمی ترین دستورهای آن به قرن سیزدهم میلادی برمیگردند. در آن زمان مردم اروپا هنوز با گوجه آشنا نشده بودند. بنابراین میتوان مطمئن بود که از گوجه در لازانیا استفاده نمیشده است. اما در دستورهای مختلف از پنیرهای متفاوتی در لازانیا استفاده میکردند.

 

طرز تهیه لازانیا مرغ رولی:

 

مرحله اول:

مقداری روغن زیتون را در تابه ای بریزید و روی شعله داغ کنید. پیاز را تفت بدهید تا طلایی رنگ شود.

 

تصویر

 

مرحله دوم:

سپس مرغ پخته ریش ریش شده، پوره گوجه، نمک و فلفل را اضافه کنید و هم بزنید.

طرز تهیه واویشکا مرغ

 

تصویر

 

مرحله سوم:

بعد از چند دقیقه که آب گوجه کم شد، خامه، ریحان خرد شده و 1 پیمانه ذرت را اضافه کنید. به حرارت دادن ادامه دهید تا شروع به قل زدن کند. حال آن را از روی شعله بردارید.

 

عکس

 

مرحله چهارم:

 شیر، آرد، کره و 1 پیمانه دیگر ذرت را همراه با کمی نمک، فلفل و آویشن داخل مخلوط کن بریزید و پروسس کنید.

 

تصویر

 

مرحله پنجم:

سپس مخلوط یکدست شده را از یک صافی رد کنید و در شیرجوش روی حرارت بجوشانید و چند دقیقه روی شعله ملایم نگه دارید تا غلیظ و یکدست شود (در این مدت مرتب هم بزنید).

 

عکس

 

مرحله ششم:

روی یک ورقه لازانیا پخته شده ورقه پنیر و قدری از مخلوط مرغ را قرار دهید. لازانیا را رول کنید و آن را در ظرف مناسب فر بگذارید. این کار را برای بقیه لازانیا هم تکرار کنید.

 

تصویر

 

مرحله هفتم:

روی رول ها را با پنیر ورقه ای بپوشانید. سپس مخلوط شیر و ذرت را روی  آنها بریزید و در آخر پنیر پارمزان را روی آن بپاشید.

 

عکس

 

تصویر

 

مرحله هشتم:

لازانیا مرغ رولی را  30دقیقه در فر با دمای 175 درجه سانتیگراد بپزید (حتما فر را از قبل گرم کنید). سپس آن را همراه با مقداری پنیر رنده شده یا سس و سبزیجات دلخواه خود سرو کنید.

 

تصویر

 

نکته:

برای طلایی شدن روی لازانیای مرغ میتوانید در آخر چند دقیقه شعله روی فر را روشن کنید. زمان دقیق بستگی به شعله فر شما دارد ولی معمولاً بین 2 تا 5 دقیقه کافی هست. در این مرحله چشم از لازانیا بر ندارید تا روی غذای شما نسوزد.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها