haraj logo
جستجو

لازانیا با پنیر

مواد لازم :
پنیر پیتزا : 450 گرمپنیر گودا : 450گرمنمک و فلفل : به میزان لازمسس کچاپ : 800گرمپنیر پارمزان : 90گرمخمیر لازانیا : 12گرمآویشن : 2 ق چ

درست کردن لازانیا کاری بس اسان و راحت است. مخصوصا اگر یک شیشه سس اماده شده از قبل در یخچال داشته باشید. می توانید این غذا را با اضافه کردن موادی هم چون گوشت چرخ کرده، اسفناج، قارچ و یا مرغ تکه تکه شده به سس، به طور سفارشی و عالی تر درست کنید. این غذا مخصوص حداقل هشت نفر می باشد. اگر از غذایتان چیزی باقی ماند می توانید روی ان فویل بکشید و بعدا گرمش کنید و نوش جان کنید. برای گرم کردن لازانیای باقی مانده ان را حدود 20 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید و یا کمی اب به لازانیا اضافه کرده و روی شعله کم گاز قرار دهید تا به مرور اب بخار شود و لازانیای شما نرم و گرم شود.

شما عزیزان حتی می توانید لازانیا را در داخل مایکروویو نیز گرم کنید. اگر ظرف مناسبی جهت گرم کردن لازانیای باقی مانده ندارید می توانید ظرفی الومینیومی تهیه کرده و به کمک ان لازانیا را داغ کنید و مصرف کنید.


در ابتدا فر را روشن می کنیم تا گرم شود. فر را روی درجه 190 درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم و اجازه می دهیم تا یک ربع گرم شود.


حالا مواد اولیه مان را اندازه گیری کرده و روی میز نزدیک خودمان قرار می دهیم تا چیزی را فراموش نکنیم.

سپس پنیر گودا را به مکعب های ریز یک سانتی متری تقسیم می کنیم. حالا پنیر پارمزان را با طرف درشت رنده، رنده می کنیم و در یک کاسه کوچک میریزیم و پنیر گودا را به ان اضافه کرده و هم می زنیم. روی این ترکیب نمک و فلفل و اویشن بریزید و مخلوط کنید تا مزه دار شوند. سپس ان را کنار بگذارید.

لازانیا با پنیر


حالا قابلمه ای بزرگ بردارید و ان را تا نیمه پر از اب کنید. قابلمه حاوی اب را روی شعله زیاد گاز قرار دهید و درش را ببندید تا زودتر بجشود. حدود ده دقیقه زمان می برد تا اب بجوشد.

بعد از انکه اب به جوش امد، لازانیا ها را به ان اضافه کرده و مقداری نمک را نیز به ان بیفزاید و بعد از نرم شدن ان را ابکش کنید و روی ان اب بریزید.


برای درست کردن لازانیای سبزیجات، به اندازه یک قاشق غذاخوری سس کچاپ را به ظرف نسوز لازانیا بمالید. خمیر لازانیا را روی سس پهن کنید، به گونه ای که کل ظرف لازانیا را بپوشاند. ورقه های خمیر باید مماس با هم چیده شوند و نباید روی هم بیوفتند. یک سوم از ترکیب پنیر پارمزان و گودا را روی پاستا پخش کنید. یک سوم پنیر پیتزا را روی پنیر پارمزان و گودا بریزید . به کمک ملاقه سس را بردارید و روی این لایه بریزید. اگر دوست داشتید روی ان نمک و فلفل بپاشید.

لازانیا با پنیر


لایه بعد را هم مانند همین لایه درست کنید و انقدر ادامه دهید تا خمیر لازانیا و سستان تمام شود. روی لایه اخر لایه ای نازک از سس بمالید. میتوانید روی لایه اخر باقی مانده پنیر پیتزا را بپاشید.

حالا ظرف لازانیا را داخل فری که از قبل گرم کرده بودیم قرار می دهیم و به ان نیم ساعت زمان می دهیم تا بپزد. بعد از گذشت 30 دقیقه ان را بررسی کنید. اگر لایه رویی به نظرتان خشک بود، روی ان فویل بکشید و بگذارید 20 الی 25 دقیقه ی دیگر یا تا زمانی که لازانیاها خیلی داغ شدند و حباب هایی اطراف ان ها به وجود امد، بپزند. یادتان باشد که قبل از تکه کردن لازانیا به ان 15 دقیقه استراحت بدهید و بعد برش بزنید.


می توانید این غذا را یک روز قبل از سرو درست کنید و ان را داخل یخچال قرار دهید و هر وقت که خواستید ان را به مدت یک ساعت در فر با دمای 80درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود و بعد سرو کنید.

البته که غذای تازه عطر و مزه دیگری دارد و بیشتر به جانتان می چسبد.

لازانیا با سالاد سبز ترد و یک تکه نان تازه لواش بسیار خوب می شود. این غذاها با انواع سس در رستوران ها سرو می شود شما عزیزان نیز می توانید لازانیا را با هر سسی که دوست داشتید نوش جان کنید.

 

لازانیا با پنیر

آخرین آموزش ها
برترین ها