haraj logo
جستجو

لازانیا

مواد لازم :
پیاز : 3 عدد گوجه فرنگی : 5 عدد سس گوجه : به مقدار لازم نمک و فلفل : به مقدار لازم فلفل دلمه ای : 4 عدد ورقه لازانیا : یک بسته آب : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم کره : به مقدار لازم سوسیس : 5 عدد آرد : یک لیوان شیر : یک لیوان قارچ : 200 گرم گوشت چرخکرده : 150 گرم پنیر پیتزا : یک بسته

لازانیا یک غذای بسیار خوشمزه است که تقریبا اکثریت به این غذای لذیذ علاقه مندند مخصوصا بچه ها و جوانان که این غذا انرژی کافی به آنها میدهد و تقریبا شبیه پیتزا میباشد ولی لازانیا لایه لایه است. ابتدا ایتالیایی ها این غذا را درست کردند و سپس بین کشورهای دیگر رواج یافت. در اینجا ما از گوشت چرخکرده استفاده کردیم ولی میتوانید از گوشت های دلخواه و سبزیجات دلخواه در تهیه این غذا استفاده کنید. پخت لازانیا بسیار آسان است در اینجا ما سس مخصوصی برای لازانیا آموزش میدهیم که لازانیا را نرم و خوشمزه میکند. البته هرکسی دوست داشت میتواند این سس را درست کند. حال به سراغ طرز تهیه این غذای خوشمزه و لذیذ میرویم امیدوارم لذت ببرید.


داخل قابلمه تا نصف آب میریزیم و مقداری نمک به اندازه نصف قاشق غذاخوری به آن اضافه میکنیم حالا مقدار کمی هم روغن اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا آب بجوشد. وقتی که آب بجوش آمد ورقه های لازانیا را داخل آب میگزاریم تا وقتی که نرم شوند. وقتی دیدیم پخت و نرم شد میتوانیم آبکش کنیم.

لازم است اینجا نکته ای را در نظر داشته باشید که وقتی آبکش کردین باید مقداری آب سرد روی ورقه بگیرید تا ورقه های لازانیا خمیر نشود.

 لازانیا


ابتدا پیازها و فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی و سوسیس ها را به صورت ریز خرد میکنیم. سپس در ماهیتابه مقداری روغن اضافه میکنیم و پیاز را سرخ میکنیم بعد از اینکه پیاز سرخ شد داخل ظرف جدا میریزیم و حالا نوبت سوسیس است که سرخ کنیم، سوسیس را داخل ماهیتابه میریزیم و اجازه میدهیم کمی سرخ شود هر وقت تغییر رنگ داد و قهوه ای شد کافی است. اگر زیاد سرخ شود طعم آن تلخ و خشک میشود. حالا گوشت چرخکرده را هم اضافه میکنیم و تفت میدهیم. حالا قارچ را هم اضافه میکنیم و تفت میدهیم تا رنگ قارچ تغییر کرده و کمی نرم شود و فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی را هم اضافه کرده و تفت میدهیم. شما میتوانید مواد را جدا جدا سرخ کرده و در ظرفی بریزید. اگر همه مواد را جدا سرخ کرده اید حالا باید همه را با هم مخلوط کنید و کمی نمک و فلفل هم اضافه کنید. حالا مواد پخته و آماده است میتوانیم شعله را خاموش کنیم.

لازانیا


ظرفی را انتخاب کرده و با روغن چرب میکنیم تا ورقه های لازانیا در آخر به ظرف نچسبد. حالا داخل ظرف را با ورقه های لازانیا میپوشانیم و روی آن سس گوجه میریزیم و حالا مقداری از مواد را روی ورقه ها میریزم و پخش میکنیم تا مواد در همه اطراف ورقه ها باشد حالا مقداری پنیر پیتزای رنده شده روی مواد میریزیم و پنیر را پخش میکنیم. حالا دوباره روی مواد ورقه های لازانیا قرار میدهیم و دوباره سس گوجه روی ورقه ها ریخته و موادمان را اضافه میکنیم و بعد هم پنیر پیتزا و در آخر هم دوباره ورقه لازانیا را روی مواد میگزاریم و در پایان مقداری سس لازانیا روی آن میریزم و موقع خوردن هم که با سس قرمز خیلی خوشمزه میشود.

حالا ظرفمان را داخل فر میگزاریم و بعد از نیم ساعت از فر خارج میکنیم. نوش جان

اگر کسی فر ندارد میتواند ظرف را چرب کرده و لازانیا را داخل آن گذاشته و درب ظرف را ببندد و زیر شعله را کم کند تا لازانیا مدت نیم ساعت با حرارت ملایم بپزد.


ظرفی که انتخاب میکنید باید به اندازه ای باشد که ورقه های لازانیا راحت جا شود و شکسته نشود. پس بهتر است ظرف بزرگی انتخاب کنید.
ابتدا باید آرد را در ماهیتابه تفت دهیم به مدت یک دقیقه بعد مقداری کره یا روغن اضافه میکنیم و آرد را تفت میدهیم تا موقعی که کره آب شود و جذب آرد شود. سپس مقداری نمک و فلفل اضافه کرده و تفت میدهیم. حالا نوبت این است که شیر را اضافه کنیم نباید یکجا شیر را اضافه کنیم بلکه باید به آرامی اضافه کرده و همزمان هم بزنیم انقدر هم میزنیم تا مایع غلیظ شود و مثل سس شود سپس شعله را خاموش میکنیم.
تهیه این سس اجباری نیست و اگر دوست داشتید میتوانید این سس را درست کنید بسته به ضائقه و سلیقه شما دارد.

 لازانیا

لازانیا

آخرین آموزش ها
برترین ها