haraj logo
جستجو

کباب کوبیده

مواد لازم :
گوشت چرخکرده : 1 کیلو پیاز : 2 عدد نمک : به میزان لازم آرد : 100 گرم ادویه کاری : به میزان لازم فلفل : به میزان لازم زرد چوبه : به میزان لازم جوش شیرین : 1 قاشق چای خوری گوجه : 7 عدد کوچک سماق : به میزان لازم

 سلام دوستااااان. حالتون چطوره ؟؟؟؟؟؟

امروز میخوام طرز تهیه کباب کوبیده رو واستون توضیح بدم . امیدوارم که دوست داشته باشین.


در ابتدا پیاز ها را شسته و پوست می گیریم ( وجه داشته باشید که قسمت انتهایی پیاز را از آن جدا نکنید تا در هنگام رنده کردن، کار راحت تر باشد)، سپس آن ها را رنده می کنیم و آب حاصل از رنده پیاز را دور می ریزیم و بعد از آن گوشت چرخکرده را به پیاز اضافه کرده و باهم مخلوط می کنیم. سپس به مقدار لازم نمک به مواد اضافه می کنیم. بعد از آن بهتر است، ادویه کاری، فلفل و زردچوبه را به مواد اضافه کنیم و به همین ترتیب مواد را کاملا با هم مخلوط می کنیم. 

 کباب کوبیده


بعد از اینکه مواد را کاملا باهم مخلوط کردیم و حال مقدار کمی جوش شیرین به مواد اضافه می کنیم و در نهایت آرد را به مواد اضافه نموده و مخلوط می کنیم و می گذاریم خمیر آماده شده 20 دقیقه در یخچال بماند. 

 کباب کوبیده


بعد از 20 دقیقه خمیر ما آماده است و آن را به سیخ میزنیم (بهتر است خمیر را نازک بزنیم تا درون آن خام نباشد و به خوبی کباب شوند). سپس گوجه ها را شسته و آن ها را هم به سیخ می زنیم (بهتر است از گوجه های کوچک برای کباب استفاده کنیم تا درون آن ها به خوبی کباب شود).

 کباب کوبیده


حال منقل را اماده کرده و سیخ های آماده را روی آن قرار می دهیم و بعد به همین ترتیب سیخ های گوجه را روی منقل می گذاریم تا کباب شوند.

 کباب کوبیده

در نهایت کباب ها و گوجه های ما آماده هستند و بهتر است کمی سماق به روی کباب ها بریزیم تا خوشمزه تر شوند .

نوش جاااان

 کباب کوبیده

آخرین آموزش ها
برترین ها