haraj logo
جستجو

چیز کیک کیوی

 

مواد لازم :
پودر بیسکوییت 1 لیوان پنیر خامه ای 200 گرمخامه 150 گرم تخم مرغ 2 عددکره 50 گرم شکر 1 لیوانماست 1 لیوانپودر ژله با طعم کیوی 1 بسته

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۵ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر

 

 

چیز کیک کیوی

 

عکس

 

طرز تهیه : بیسکوئیت ها را بکوبید تا خوب پودر شوند سپس با کره مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم شوند.

 

مخلوط کره و بیسکویت را ته قالب بریزید و خوب پهن کنید ( باید خوب فشار دهید تا مواد کف قالب پرس شوند ) ، قالب را 10 دقیقه درون فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد قرار دهید.

 

عکس

 

در این مدت می‌توانید مایه چیز کیک را آماده کنید : ماست ، پنیر خامه ای و شکر را مخلوط کنید سپس خامه را اضافه نمائید ، تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید ( زیاد هم نزنید و فقط تا حدی که مواد مخلوط شوند کافی می‌باشد ).

 

مخلوط آماده شده را روی بیسکوئیت ها بریزید و مجدد برای 30-40 دقیقه داخل فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد قرار دهید ( پس از پخت چیز کیک نباید خشک شود و میان چیز کیک باید کمی شل باشد ) ، پس از پخت حدود 1-2 ساعت اجازه دهید چیز کیک داخل فر بماند سپس با قالب به مدت 4-5 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.

 

عکس

 

پودر ژله کیوی را با نصف لیوان آب جوش حل کنید و پس از شفاف شدن به آن نصف لیوان آب سرد اضافه کنید ( مقدار مایعی که برای آماده کردن ژله استفاده میشود نصف مواقع دیگر است چون کیوی موجب شل شدن ژله میشود ) ، ژله آماده را با مقداری مارمالاد کیوی مخلوط کنید و روی چیز کیک بریزید.

 

عکس

 

پس از مدت زمان لازم برای سرد شدن مواد و بسته شدن ژله ان را از یخچال خارج کنید و با خامه تزئین نمائید سپس برش بزنید و سرو کنید.

طرز تهیه هات داگ با گوجه، مریم گلی و چاشنی پیاز

 

آخرین آموزش ها
برترین ها