haraj logo
جستجو

کیش اسفناج

کیش اسفناج

مواد لازم :
کره 1/2 پیمانهسیر 3 حبهپیاز کوچک 1 عدداسفناج خرد شده 300 گرمقارچ خرد شده 120 گرمپنیر فتا 170 گرمپنیر چدار 220 گرمنمک به مقدار کافیفلفل به مقدار کافیخمیر پای (۲۲ سانتیمتری) 1 عددتخم مرغ هم زده 4 عددشیر 1 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس

 

کیش ها شباهت زیادی به پای ها دارند و تفاوت اصلی آنها این است که در تهیه مواد داخلی آنها از تخم مرغ استفاده می شود. کیش اسفناج غذایی سالم و مقوی است که تهیه آن هم کار زیاد سختی نیست. کیش اسفناج ظاهر جذابی دارد و می تواند به عنوان شام یا ناهار سرو شود.

 

طرز تهیه: فر را روشن کنید و روی دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد تنظیم نمایید.

تابه ای را با روغن چرب کنید و روی شعله متوسط قرار دهید. سیر و پیاز را در تابه بریزید و تفت بدهید تا به رنگ قهوه ای روشن در آیند (حدود ۷ دقیقه). اسفناج، قارچ، پنیر فتا و نصف پیمانه از پنیر چدار را به آنها اضافه کنید. سپس نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید و با آنها مخلوط نمایید.

 

خمیر پای را در قالب مورد نظر خود پهن کنید و مواد را با قاشق داخل خمیر بریزید.

 

در یک کاسه ی سایز متوسط، تخم مرغ ها و شیر را با هم مخلوط کنید. نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و روی خمیر پای بریزید و اجازه بدهید مایع کاملاً با ترکیب اسفناج مخلوط شود.

 

حال قالب را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر که از قبل روشن و گرم شده است قرار دهید. پنیر چدار باقی مانده را روی کیش اسفناج تهیه شده بریزید و ۳۵-۴۰ دقیقه دیگر آن را در فر قرار دهید تا مرکز کیش پخته شود. بعد از خارج کردن قالب از فر، ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کیش اسفناج کمی خنک شود و سپس آن را سرو کنید.

فلافل لپه

 

نکته: می توانید برای حفظ رطوبت کیش اسفناج و همچنین پخت یکنواخت آن در فر، روی قالب را با فویل آلومینیومی بپوشانید. علاوه بر این روکش آلومینیومی برای نگهداری باقی مانده غذا در یخچال هم مناسب است.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها