haraj logo
جستجو

چیز کیگ

مواد لازم :
پنیرخامه ای : 200گرمخامه : 200گرمکره : 150گرمشکر : 100گرمپودر ژلاتین : 1قاشق غذا خوریوانیل : 1قاشق مرباخوریبسکوییت : 200گرم

با سلام و احترام خدمت شما هاراجی های  گرامی


چیز کیک

بسکوییت ها را اسیاب کنید. میتوانید برای راحتی کار انها را با دست خورد کرده سپس با گوشت کوب یا ته لیوان پودر کنید . کره را که از قبل بیرون از یخچال قرار داده و کمی نرم شده است را به بسکوییت ها اضافه کنید تا خمیر نسبتا نرمی بدست اید. خمیر اماده شده را داخل قالب کمربندی ریخته و پهن کنید و با ته لیوان فشار دهید و صاف کنید. سپس قالب را در فریزر قرار دهید.حدود 15 تا 20 دقیقه کافی است تا خمیر خوب سفت شود.

چیز کیک


حال مخلوط پنیر را اماده کنید. پنیر خامه ای را به همراه شکر (بجای شکر میتونید به همون اندازه از  پودر قند استفاده کنید) و وانیل خوب بزنید تا یک دست شود . سپس خامه را به مخلوط اضافه کنید. ژلاتین را با حدود 4 قاشق اب سرد مخلوط کنید و سپس روی بخار غیر مستقیم قرار دهید تا کاملا اب شود. میتونید ژلاتین را به مدت 20 تا 30 ثانیه در ماکروفر قرار دهید تا خوب حل شود. حال زلاتین را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط و یک دست شود.

چیز کیک


قالب را از فریزر بیرون اورده و مخلوط پنیر را روی ان بریزید و با قاشق خوب صاف کنید و بگذارید در یخچال ببندد. دسر شما بعد از حدود 3 ساعت اماده است. ان را با احتیاط از قالب کمربندی جدا کنید و با میوه های دلخواه تزیین کنید. نوش جان


شما میتونید بعد از اماده شدن چیز کیک در مرحله اخر یک لایه ژله نیز به قالب اضافه کرده و بگذارید خوب ببندد و سپس تزیین کرده و لذت ببرید.

آخرین آموزش ها
برترین ها