haraj logo
جستجو

کیک سابله

جدیدا یک نوع کیک هیجان انگیز یا تزیینات خاص و زیبا در بین کیک ها معرفی شده و در دل همه جا گرفته است. این کیک که به کیک سابله یا بیسکوکیک معروف شده همه نوع طرح و شکلی اعم از ستاره ای، قلبی، اعداد و حروف و … دارد و در تزیینات و طرز تهیه آن روش های مختلفی استفاده می شود. اما اگر بخواهیم ماجرا را از اول تعریف کنیم باید از این جا شروع کنیم که در اصل کیک سابله چیست؟ این کیک در اوایل سال 2018 میلادی معرفی شد و به سرعت با روش های مختلفی و دستور های متفاوتی برای آن به کار رفت. اما سابله کیک بادامی اولین دستوری بود که این کیک طبق آن تهیه شد. در دستور تهیه کیک سابله یا بیسکو کیک اول خمیرهای کیک پخته و سپس به شکل دلخواه بریده می شوند. بعد مابین و روی خمیر ها را با کرم های پنیری و دیپلمات پر کرده و در آخر روی کیک را با انواع شکلات ها و شیرینی ها تزیین می کنند. کیک سابله به اسم های کوکی عددی، کوکی حروفی، کیک کرم دار و تارت کرم دار و … هم نامیده می شود.

مواد لازم :
کره 226 گرمشکر 60 گرمتخم مرغ 1 عددآرد 280 گرمآرد بادام 100 گرمنمک 1/2 قاشق چایخوریعصاره بادام 1 قاشق چایخوریبرای کرم مابین کیک:پنیر ماسکارپونه 250 گرمپودر شکر 80 گرماسانس وانیل 1 قاشق چایخوریخامه فرم گرفته 300 گرم

مدت زمان آماده سازی : ۴۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۸۱۰ نفر

ارزش غذایی: 515 Calories

تصویر کیک سابله

آموزش کیک سابله ای که در ادامه تقدیم می شود در واقع کیک سابله بادام با پایه کوکی با بافتی بیسکوییتی است. البته خمیر پایه ی بیسکو کیک به روش های مختلف دیگری از جمله خمیر کیک، بیسکوییت و خمیر شکری هم تهیه می شود. در روشی که قصد داریم بیسکوکیک را آموزش دهیم فقط یک ساعت زمان برای آماده کردن کیک نیاز دارید؛ اما کیک حداقل باید 6 ساعت در یخچال بماند تا خمیر بافت نرم تری پیدا کند. امیدواریم از تهیه کیک سابله لذت ببرید.

 

طرز تهیه کیک سابله یا بیسکوکیک

 

مرحله اول:

ابتدا خمیر سابله را آماده کنید. در یک کاسه ی بزرگ کره و پودر شکر را با همزن برقی مخلوط کنید تا حدی که نرم و سبک شوند.

 

عکس کیک سابله مرحله اول

 

مرحله دوم:

تخم مرغ را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط خامه ای شود. عصاره ی بادام را در کاسه بریزید و به هم زدن ادامه دهید تا خوب در مواد حل شود.

 

تصویر کیک سابله مرحله دوم

 

مرحله سوم:

یک کاسه ی متوسط بردارید و آرد و آرد بادام را در آن الک کنید. نمک را اضافه کنید و آن را در کاسه ی محتوی کره بریزید.

 

تصویر کیک سابله مرحله سوم

 

مرحله چهارم:

مخلوط آرد را کم کم به کاسه اضافه کنید. سپس به کمک یک قاشق چوبی آرد را با کره ترکیب کنید. مراقب باشید خمیر را زیاد بهم نزنید تا به روغن نیافتد.

 

تصویر کیک سابله مرحله چهارم

 

مرحله پنجم:

خمیر بیسکو کیک را دو قسمت کنید و هر قسمت را با یک کیسه فریزر بپوشانید. خمیر ها را فشار دهید و به شکل دایره دربیاورید و به مدت حداقل 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا استراحت کند.

 

عکس کیک سابله مرحله پنجم

 

مرحله ششم:

روی سطح کار یک کاغذ روغنی پهن کنید. خمیر را از کیسه فریزر جدا کرده و روی کاغذ روغنی بگذارید. روی خمیر یک سلفون تمیز بگذارید و با وردنه خمیر را صاف کنید. خمیر باید دایره ای به قطر 25 سانتی متر و ضخامت 5 یا 6 میلی متر باشد.

 

تصویر کیک سابله مرحله ششم

 

مرحله هفتم:

یک حلقه یا کاسه با قطر 23 یا 24 سانتی متری بردارید. حلقه را روی خمیر فشار دهید و قسمت های اضافی خمیر را جدا کنید. یک کاسه یا حلقه با قطر 12 سانتی متر بردارید و دایره ی وسط خمیر را جدا کنید.

 

تصویر کیک سابله مرحله هفتم

 

مرحله هشتم:

به کمک یک چنگال خمیر های اضافی را بردارید. این کار را برای مابقی و تکه ی دوم خمیر تکرار کنید. خمیر ها را قبل از پخت به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید.

طرز تهیه کیک با لایه توت فرنگی

 

تصویر کیک سابله مرحله هشتم

 

مرحله نهم:

فر را روشن کنید تا در دمای 180 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت گرم شود. خمیر ها را به مدت 12 تا 15 دقیقه در فر بگذارید. وقتی خمیر های کیک سابله طلایی مایل به قهوه ای شدند، آن ها را از فر خارج کنید و صبر کنید تا کاملا خنک شوند.

 

تصویر کیک سابله مرحله نهم

 

مرحله دهم:

در این مرحله از تهیه کیک سابله باید خامه ی مابین کیک را آماده کنید. در یک کاسه ی بزرگ پنیر ماسکارپونه را با پودر شکر و وانیل ترکیب کنید.

 

تصویر کیک سابله مرحله دهم

 

مرحله یازدهم:

در یک کاسه ی دیگر، مایه خامه را با همزن برقی بزنید تا حدی که فرم بگیرد و سفت شود.

 

عکس کیک سابله مرحله یازده

 

مرحله دوازدهم:

کم کم خامه را به مخلوط ماسکارپونه اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط نمایید.

 

تصویر کیک سابله مرحله دوازده

 

مرحله سیزدهم:

خامه را درون ماسوره بریزید. ماسوره باید قطری حدودا 9 تا 11 میلی متری داشته باشد. با ماسوره کف ظرف سرو را به کمی خامه آغشته کنید تا خمیر کوکی اول (لایه زیرین کیک) به کف ظرف بچسبد و کیک لیز نخورد.

 

تصویر کیک سابله مرحله سیزدهم

 

مرحله چهاردهم:

تمام سطح خمیر کوکی را از خامه های قطره ای شکل پر کنید.

 

تصویر کیک سابله مرحله چهاردهم

 

مرحله پانزدهم:

خمیر کوکی دوم را روی خامه ها قرار دهید و روی آن را نیز با قطره های خامه پر کنید.

 

عکس کیک سابله مرحله پانزدهم

 

مرحله آخر:

سپس برای تزیین کیک سابله توت فرنگی، گل، تمشک و انواع میوه تازه یا آبنبات دلخواه را روی خامه های کیک قرار دهید و سرو کنید. نوش جان.

 

 

 

عکس سرو کیک سابله

 

نکات کلیدی تهیه بیسکو کیک

بهتر است کیک را 24 ساعت قبل از سرو در یخچال بگذارید تا کیفیت و طعم کیک بهتر شود.

قبل از تهیه کیک سابله کره و پنیر ماسکارپونه را از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسند. هم چنین خامه فرم گرفته باید سرد باشد تا شکل خود را از دست ندهد.

دستور پخت کیک سابله از سایت homecookingadventure ترجمه شده است.

برای تهیه کیک سابله قلب باید یک ظرف یا کاتر کوکی به شکل قلب با همان اندازه گفته شده در دستور، روی خمیر کوکی قرار دهید و به همان روش گفته شده خمیر را آماده کنید. راه دیگر برای این کار این است که به کمک کاغذ الگوی طرح مورد نظرتان را رسم کنید و آن را روی خمیر قرار دهید و با یک چاقوی تیز یا کاتر خمیر های اضافی را جدا کنید.

 

تصویر کیک سابله قلبی

 

اگر میخواهید کیک سابله اعداد یا کیک سابله حروف انگلیسی یا فارسی تهیه کنید باید اول مایه خمیر را در قالب های مخصوص این طرح ها بریزید. برخی تکنیک ها به شما در این راه کمک خواهند کرد. مثلا مطابق با همان طرح دلخواهتان در یک قالب مستطیلی بزرگ ظرف های کوچک قرار دهید تا خمیر شکل مورد نظر شما را بگیرد. مانند تصویر زیر:

 

عکس تهیه کیک سابله عددی

 

به خاطر داشته باشید هر چه روی کیک شما از خوراکی های رنگی، گل ها و انواع تزیینات پرتر باشد زیباتر است.

این کیک تا حدودا 2 روز قابل نگه داری در یخچال است.

زمان گذاشتن بیسکو کیک در یخچال بعد از آماده سازی، حداقل 6 و حداکثر 24 ساعت است تا بافت بیسکوییتی کیک نرم شده و خوشمزه تر شود.

روی خمیر های کیک و قبل از زدن خامه میتوانید انواع مربا و مارمالاد را با فرچه یا براش بزنید در حدی که کمی طعم بگیرد اما بافت کیک نباید خیلی خیس شود.

در تهیه خمیر کوکی میتوانید مقداری پودر کاکائو را با آرد الک کنید تا کیک کاکائویی داشته باشید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها