haraj logo
جستجو

زردآلو روغن کرمانشاهی

مواد لازم :
زردآلو : نیم کیلوآب : یک لیوانزعفران : یک قاشق غذاخوریهل : نصف قاشق چایخوریشکر : به میزان لازمروغن ک : دو قاشق غذاخوری

زردآلو روغن (زردآلو رون) یکی از میان وعده های مردم استان کرمانشاه در فصل تابستان بوده که به دلیل کالری بالای آن برای صبحانه و عصرانه اکیداً توصیه می شود. در ادامه دستور پخت آن ارائه می شود.


سعی کنید برای این میان وعده از زردآلوهای نرم و رسیده استفاده کنید بدین صورت که ابتدا آن ها را کاملا شسته و در صافی قرار می دهیم تا آب اضافی آن خارج شود، سپس هسته های آن ها را با دست جدا کرده و گوشته آن ها را داخل یک قابلمه تفلون می ریزیم و یک لیوان آب را به آن اضافه کرده و میگذاریم با حرارت متوسط به مدت 15 دقیقه بجوشد.

 


سپس درب قابلمه را باز کرده اگر مشاهده کردیم که آب آن به خورد زردآلوها رفته و کاملا نرم شده اند(به طوری که نصف یک لیوان آبی که ابتدا ریختید باقی مانده باشد)، دو قاشق روغن کرمانشاهی را به آن اضافه می کنیم و تمام محتویات درون قابلمه را بهم میزنیم تا روغن به خورد زردآلوها برود. اگر بسته به ذائقه خود تمایل به شیرین بودن این میان وعده دارید شکر را در این مرحله اضافه کنید و به مدت دو دقیقه درب قابلمه را بگذارید.

زردآلوروغن


درب قابلمه را بازکنید در این مرحله زعفران آب کرده و هل ساییده شده را اضافه کرد و تهاراجمحتویات را باهم ترکیب کنید. بعد از آن که مقداری پخت، آن را از روی گاز بردارید و بگذارید مقداری سرد شود.


شما می توانید برای تزیین آن از مقداری گردو خردشده نیز استفاده کنید.نوش جان

زردآلوروغن

آخرین آموزش ها
برترین ها