haraj logo
جستجو

کباب سبزیجات

دنبال غذا با سبزیجات میگردین؟ نظرتون در مورد سبزیجات کباب شده چیه؟ اگه فکر میکنید بدون گوشت نمیشه کباب درست کرد، کباب سبزیجات رو امتحان کنید. شاید نظرتون عوض بشه.

مواد لازم :
کدو سبز 2 عددپیاز 1 عددقارچ دکمه ای 250 گرمفلفل دلمه ای 1 عددروغن زیتون یا مایع 2 قاشق غذاخوریسیر 3 حبهپودر فلفل قرمز 1/4 قاشق چایخوریپودر گشنیز 1 قاشق چایخوریپودر زیره سبز 1/4 قاشق چایخوریآبلیمو 2 قاشق غذاخوریجعفری و گشنیز خرد شده از هر کدام 2 قاشق غذاخوریسرکه سفید و نمک مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

تصویر سبزیجات کبابی

 

طرز تهیه کباب سبزیجات مخصوص

 

 

1- برای تهیه سس مخصوص کباب ابتدا روغن زیتون ، پودر زیره ، پودر گشنیز ، آبلیمو ، سیر و پودر فلفل قرمز را داخل میکسر بریزید ، نمک و چند قاشق سرکه اضافه کنید و بزنید تا سس یکدست شود.

 

تصویر

 

2- در انتها جعفری و گشنیز خرد شده را به سس اضافه کنید و کمی بزنید (نیازی به میکس کردن کامل جعفری و گشنیز نیست. بهتر است خرده های جعفری و گشنیز داخل سس مشخص باشد).

عکس

3- کدو سبز را حلقه ای خرد کنید ، فلفل دلمه ای و پیاز را نیز درشت خرد کنید ؛ سبزیجات خرد شده را به همراه قارچ داخل کیسه فریزر بریزید و سس را اضافه کنید ، با تکان دادن سبزیجات را به سس اغشته کنید ، در کیسه را ببندید و حداقل به مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سبزیجات مزه دار شوند.

4- سیخ های چوبی را 30 دقیقه در اب خیس دهید ، سبزیجات را به سیخ های چوبی بکشید سپس داخل سینی فر که چرب کرده اید قرار دهید ، گریل بالا را روشن کنید و هر چند دقیقه بچرخانید تا سبزیجات کبابی و نرم شوند سپس سرو کنید.

عکس

نکته ها : کباب سبزیجات را به تنهایی یا همراه با انواع کباب ها و غذاهای گوشتی میتوانید سرو کنید. در صورت لزوم بر روی آتش ذغال یا گاز هم میتوانید کباب را آماده کنید.

سالاد کینوا مکزیکی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها