haraj logo
جستجو

کباب لاپلو

اگر دنبال غذایی ساده و مقوی هستید که کمی هم تنوع به برنامه غذایی شما بدهد، کباب لاپلو احتمالاً انتخاب خوبی خواهد بود. اگر پلو با کباب دیگی ازدواج میکرد بدون شک بچه اول آنها کباب لاپلو میشد! تهیه کباب لاپلو خیلی ساده است. گوشت چرخکرده طعمدار شده با پیاز ادویه لایه لایه وسط برنج قرار میگیرد و در حرارت آن پخته میشود. این کباب خوشمزه همراه با گوجه سرخ یا گریل شده و ماست طعمی عالی دارد. سبزی خوردن هم در کنار آن گزینه خوبی است.

مواد لازم :
گوشت چرخکرده 200 گرمبرنج 2 پیمانهپیاز 1 عددنمک، فلفل و زردچوبه به مقدار کافیماست چکیده 1 قاشق غذاخوریزعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوریروغن 4 قاشق غذاخوریسیب زمینی 1 عدد (دلخواه)

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

ارزش غذایی: 513 Calories

تصویر

 

تصویر

 

این کباب لاپلویی هم میتواند یک غذای دانشجویی ساده باشد و هم غذایی مقوی برای بچه ها. در ادامه مرحله به مرحله طرز تهیه کباب لاپلویی را برای شما خواهیم گفت.

 

طرز تهیه کباب لاپلو

مرحله اول:

گوشت چرخکرده را در کاسه ای بریزید. پیاز را رنده و به آن اضافه کنید.

 

عکس

مرحله دوم:

نمک، فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و خوب همه مواد را با هم ورز بدهید.

 

عکس

 

مرحله سوم:

یک قاشق ماست چکیده اضافه کنید و مجدداً هم بزنید. گوشت آماده شده را تا آماده شدن برنج در یخچال قرار دهید تا کمی خودش را بگیرد.

 

عکس

 

مرحله چهارم:

برنج را پس از شست و شو، در یک قابلمه کوچک محتوی آب بریزید و روی شعله قرار دهید. بعد از 8-10 دقیقه که نیم پز شد (بسته به نوع برنج ممکن است زمان کمتر یا بیشتر هم باشد) آن را آبکش کنید.

 

عکس

 

مرحله پنجم:

کف قابلمه دو قاشق روغن بریزید. زعفران را هم اضافه کنید و قابلمه را روی شعله ملایم بگذارید.

 

عکس

 

مرحله ششم:

گوشت را از یخچال خارج کنید و آن را به سه یا چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. یک لایه برنج کف قابلمه بریزید.

 

تصویر

 

سپس یک قسمت از گوشت را بردارید و به شکل دایره روی برنج پهن کنید، طوری که با دیواره قابلمه فاصله داشته باشد.

 

تصویر

دوباره برنج بریزید و این کار را به ترتیب لایه لایه ادامه دهید تا همه برنج ها و گوشت ها مصرف شوند و لایه رویی برنج باشد. روی هر لایه نصف قاشق هم روغن بریزید.

 

عکس

 

مرحله هفتم:

در آخر میتوانید یک عدد سیب زمینی را نازک هم حلقه حلقه کنید و روی برنج بچینید. در قابلمه را ببندید و بگذارید حدود 1 ساعت روی شعله خیلی کم بماند. بهتر است از شعله پخشکن استفاده کنید.

 

عکس

 

بعد از این مدت بگذارید کمی خنک شود. سپس کباب لاپلو را در دیس برگردانید. برش بزنید و همراه با گوجه سرخکرده و ماست سرو کنید.

 

عکس

 

نوش جان!

 

نکته:

اگر دوست داشته باشید میتوانید روی هر لایه گوشت مقداری هم سماق بپاشید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها