haraj logo
جستجو

کسرول کوردن بلو

کوردن بلو که قبلا درستور تهیه اش را گفته ایم یکی از خوشمزه ترین و معروف ترین غذاهای فرانسوی در جهان است. چیکن کوردن بلو سینه مرغی است که با پنیر و ژامبون پر شده و سپس سرخ یا سوخاری شده باشد. (البته کوردن بلو را با گوشت گوساله هم تهیه میکنند.) اما اگر مرغ شما خرد شده باشد چه؟ در ضمن پر کردن سینه مرغ به دلیل ضخامت کمی که دارد کار ساده ای نیست و کی حوصله دارد سوزن و نخ بردارد و مرغ را بدوزد که باز نشود و موادش بیرون نریزد! پس حالا چه کنیم؟ کسرول کوردن بلو راه حلی است که دنبالش هستید. در این روش نیاز به مرغ ریش ریش شده دارید. نیازی نیست حتما سینه مرغ هم باشد. از هر بخشی از مرغ میتوانید استفاده کنید. حتی اگر مرغ از غذای دیگری اضافه آمده میتوانید همان را استفاده کنید. در ضمن اگر میخواهید این خوراک مرغ فرانسوی را برای مهمان آماده کنید فقط کافی است یکی دو تا مرغ بریان از بیرون بگیرید و آن را ریش ریش کنید. تهیه کسرول کوردن بلو برخلاف تلفظ اسمش اصلا سخت نیست. پس نگران نباشید و دست به کار شوید.

مواد لازم :
مرغ پخته 1 عدد (حدود 5 پیمانه ریش ریش شده)ژامبون خرد شده 250 گرمپنیر موزورلا 120 گرمکره 4 قاشق غذاخوریآرد 4 قاشق غذاخوریشیر کامل 3 پیمانهآبلیموی تازه 1 قاشق غذاخوریسس خردل 1 قاشق غذاخوری (اختیاری)نمک و فلفل به مقدار کافیپودر سوخاری 1 پیمانهکره برای روی کسرول 2 قاشق غذاخوریجعفری خرد شده 1 قاشق غذاخوری

مدت زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۰ دقیقه

زمان کل : ۶۵ دقیقه

برای : ۸ نفر

تصویر کسرول کوردن بلو

 

 

طرز تهیه کسرول کوردن بلو

 

مرحله اول:

ته یک دیس گود سرامیکی یا پیرکس مناسب فر را چرب کنید. مرغ پخته را ریش ریش کنید و ته قالب بریزید و پخش کنید.

 

عکس کسرول کوردن بلو مرغ

 

مرحله دوم:

ورقه های کالباس را روی مرغ قرار دهید سپس روی کالباس را با ورقه های پنیر بپوشانید.

 

طرز تهیه کیش لورن

عکس کسرول کوردن بلو ژامبون

 

مرحله سوم:

کره را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود. آرد را به کره اضافه کنید و تفت دهید تا خمیر یکدستی شود و شروع به ایجاد حباب کند. سپس شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا زمانی که سس غلیظ شود. آبلیمو، نمک، فلفل و در صورت تمایل سس خردل را اضافه کنید. بعد از جوش آمدن کمی هم بزنید تا سس یکدست شود و سپس آن را از روی حرارت بردارید.

 

تصویر کسرول کوردن بلو سس سفید 

 

مرحله چهارم:

حالا سس سفید را روی کسرول کوردن بلو بریزید طوری که به همه جای آن نفوذ کند.

 

تصویر کسرول سس

 

مرحله پنجم:

پودر سوخاری (یا پودر نان خشک) را با جعفری خرد شده و چند قاشق روغن مخلوط کنید و سپس آن را روی سس سفید بریزید. سطح کسرول را با آن بپوشانید.

 

عکس کسرول خرده نان

 

مرحله ششم:

قالب را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است 30 40 دقیقه قرار دهید. پس از اینکه چیکن کوردن بلو طلایی رنگ شد از فر خارج کنید و 10 دقیقه کناری قرار دهید تا خنک شود. سپس کسرول را برش بزنید و سرو کنید.

 

عکس کسرول کوردن بلو پخته

 

نکات تهیه کسرول کوردن بلو:

میتوانید به جای پنیر ورقه ای از پنیر موزارلا یا پنیر گودای رنده شده استفاده کنید.

پیشنهاد میشود از کالباس با طعم دودی استفاده کنید.

 

عکس کسرول مرغ 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها