haraj logo
جستجو

ژله بستنی

به نظر من دسر جذاب ترین و هیجان انگیز ترین بخش هر مهمونی به حساب میاد. چون دسرها خیلی رنگارنگ و خیلی خوشمزه هستن. اما بعضیاشون از بقیه خوش طعم تر و دوست داشتنی ترن. مثلا ژله بستنی یکی از اون دسر هاست. چون هم خیلی راحت و آسون تهیه میشه و هم میشه کلی خلاقیت در تهیه کردنش به خرج داد و با هزینه ی کم جلوه ی پذیرایی رو چندین برابر کرد.

مواد لازم :
پودر ژله دلخواه 1 بستهبستنی دلخواه 1/2 پیمانهآب جوش 1/2 پیمانه

مدت زمان آماده سازی : ۱۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۱۲۰ دقیقه

برای : ۳ نفر

تصویر ژله بستنی انگور

این مطلب در مورد ژله بستنی ساده و آسونه که وقتی به طرز تهیه کردنش مسلط بشین میتونین کلی دسر دیگه هم یاد بگیرین. با رعایت کردن همین نکات پایه ای میتونین ژله بستنی میوه ای، ژله بستنی خرده شیشه، ژله رنگین کمان، ژله بستنی رولی و هم تهیه کنین و از طعم عالی و دنیای رنگارنگ انواع ژله بستنی ها لذت ببرین. من که دیگه طاقتم تموم شده! بریم سراغ تهیه کردن این دسر فوق العاده.

راستی! این قدر ذوق دارم که فراموش کردم بگم: هر نکته ای که برای تهیه ژله لازم دارین گفته شده اما اگه سوالی یا نکته خاصی مدنظرتون هست، خوشحال میشیم توی قسمت دیدگاه ها در انتهای مطلب باهامون در میون بذارین.

 تصویر ژله بستنی ساده

 

طرز تهیه ژله بستنی آسان

 

مرحله اول:

در ابتدای کار بستنی را در دمای محیط قرار دهید تا به مرور نرم شده و از حالت یخ زده خارج شود. مراقب باشید که بستنی کاملا نرم شود. چون بستنی سرد ژله ی شما را خراب خواهد کرد.

 

مرحله دوم:

پودر ژله را در ظرفی بریزید و به آن آب جوش را اضافه کنید. ظرف را روی بخار کتری قرار دهید و مرتب بهم بزنید تا پودر ژله به طور کامل حل شود. همچنین میتوانید ظرف را برای چند دقیقه داخل مایکروویو بگذارید.

 

مرحله سوم:

ظرف محتوی ژله و آب را از روی حرارت بردارید و در کناری بگذارید تا با محیط هم دما شود. بستنی و ژله برای مخلوط شدن لازم است دمای متعادلی داشته باشند تا ژله بریده نشود.

طرز تهیه ژله در پوست میوه

 

مرحله چهارم:

وقتی از داغی ژله کم شد و بستنی نرم شده بود، میتوانید هر دو را در قالب مورد نظرتان بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس قالب ژله را در یخچال بگذارید تا ژله بستنی شما ببندد.

 

مرحله پنجم:

وقتی ژله کاملا سفت شد، آن را از یخچال خارج کنید. برای خارج کردن ژله از قالب باید قالب ژله را به مدت چند ثانیه در آب گرم نگه دارید. سپس قالب را در ظرف سرو مورد نظر برگردانید. نوش جان.

 

عکس ژله بستنی ساده و خوشمزه

 

نکات کلیدی تهیه ژله بستنی آسان

در این مطلب ژله بستنی ساده تک رنگ را آموزش دادیم. در صورتی که میخواهید ژله بستنی چند رنگ ( یا ژله بستنی رنگین کمان ) تهیه کنید، باید پس از انجام مراحل آماده سازی ژله و قرار دادن آن در یخچال، همین مراحل را برای لایه بعدی تکرار کنید. در همین حین که لایه اول بسته می شود، مراحل لایه دوم را انجام دهید تا وقتتان گرفته نشود.

در این روش باید صبر کنید تا لایه ی اول ژله کاملا خودش را گرفته باشد. سپس لایه دوم را کم کم با قاشق روی لایه اول بریزید تا گرمای آن، لایه زیرین ژله را آب نکند.

 

تصویر ژله بستنی سه رنگ

 

برای داشتن زیباترین ژله بستنی ها میتوانید از بستنی های به رنگ تیره مثل بستنی شاه توت با ژله های رنگ روشن مثل آلوئه ورا استفاده کنید. یا میتوانید از ژله های تیره رنگ مثل انگور، شاه توت، نوشابه ای و با بستنی های رنگ روشن مثل بستنی وانیلی این دسر جذاب را تهیه کنید.

 

تصویر ژله بستنی رنگارنگ

 

همان طور که دیدید این مطلب طرز تهیه ژله بستنی با قالب بود. اما همین مراحل را میتوان برای ژله بستنی لیوانی تکرار کرد. با این تفاوت که دیگر نیازی به خارج کردن ژله از لیوان نیست.

 

تصویر ژله بستنی لیوانی تک نفره

 

آخرین آموزش ها
برترین ها