haraj logo
جستجو

کیک ژله ای

مواد لازم :
شکر : 2 لیوان کره : 230 گرم شیر : 1 لیوان آرد : 3 لیوان بکینگ پودر : 4 قاشق چایخوری وانیل : 1 قاشق چایخوری نمک : 1/2 قاشق چایخوری تخم مرغ : 4 عدد پودر ژله توت فرنگی : 1 بسته آب جوش : 1 لیوان آب : 1 لیوان خامه قنادی : 1 پیمانه ترافل : 2 قاشق غذا خوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های فعال ... و خلاق ...

این دستور کیک ژله ای که امروز براتون میخام بگم یک کیک هیجان انگیز و خوشمزه در عین سادگی هست که پایه این کیک هر نوع کیکی می تواند باشد به استثنای کیک اسفنجی.

در این جا ما اول کیک ساده وانیلی و یا کیک شیری و یا هر نوع کیکی که مایل بودید را درست می کنیم سپس با ژله مایع و خامه قنادی و ترافل رنگی آن را تزیین می کنیم.

امیدارم این مطالب مفید بوده و مورد استفاده شما عزیزان بوده باشد.


ابتدا تخم مرغ را شکسته و سفیده آن را در داخل ظرف مناسبی ریخته و ظرف را در آب گرم قرار داده و با هم زن برقی دو الی سه دقیقه هم زده تا بافت خامه ای به خود بگیرد و سپس زرده ها را اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم تا خوب با هم ترکیب شوند.


شیر و شکر را با هم مخلوط کرده و بعد اضافه می کنیم و هم می زنیم بعد از ترکیب شدن مواد بکینگ پودر و وانیل و نمک و کره ذوب شده را اضافه می کنیم و به هم زن برقی دو الی سه دقیقه هم زده تا مواد خوب ترکیب شوند سپس آرد الک شده را اضافه می کنیم و مجددا مواد را هم زده تا خمیر مایه نرم و یک نواختی حاصل شود.


حال خمیر مایه را در داخل قالب چرب شده در فر گرم شده به مدت 20 الی 25 دقیقه می گذاریم تا کیک وانیلی ساده پخته شود.

بعد از زمان مقرر کیک را از فر بیرون آورده و آماده کنار می گذاریم تا کمی قالب آن سرد شود.

کیک ژله ای

 

یک لیوان آب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آن را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید بعد پودر ژله توت فرنگی را اضافه نموده و هم می زنیم تا کاملا در آب جوش حل شود سپس حرارت را خاموش کرده و یک لیوان آب سرد اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب مخلوط شوند بعد آن را آماده کنار می گذاریم.

کیک ژله ای

 

 حال در ادامه کیک را با استفاده از نی یا چاپستیک سوراخ سوراخ می کنیم نباید چاپستیک را تا انتهای کیک فرو برد ( زیرا که مایع ژله به انتهای کیک می رسد و کیک زیبایی ظاهری خود را از دست می دهد) تا وسط کیک فرو ببرید کافی است.

کیک ژله ای

 

 بعد با قاشق غذا خوری مایه ژله را در سوراخ هایی که ایجاد کردیم می ریزیم فقط باید ژله در روی سطح خود کیک ریخته نشود.

سپس باقی مانده مایع ژله را در یخچال می گذاریم تا خودش را بگیرد و ببندد.

کیک ژله ای

 

روی سطح کیک را با سلفون پوشش می دهیم و آن را به مدت 3 الی 4 ساعت در داخل یخچال می گذاریم و بعد کیک را از قالب بیرون آورده و در بشقاب سرو می گذاریم.

کیک ژله ای

 

 حال در ادامه روی سطح کیک را با خامه قنادی پوشش می دهیم.

( هر چه روی سطح کیک را که با خامه قنادی پوشش دادین صاف تر باشد بهتر است).

کیک ژله ای

 

 سپس ترافل را روی خامه به صورت پراکنده می ریزیم.

کیک ژله ای

 

 بعد در ادامه مقداری از ژله بسته شده را روی کیک می ریزیم.

کیک ژله ای

 حال کیک ژله ای ما آماده شد می توانید از این کیک برای جشن تولد های خودمانی و خانوادگی هم استفاده کنید.

نوش ... جان ...

کیک ژله ای

کیک ژله ای


در استفاده از پودر ژله می توانید از هر نوع پودر ژله دلخواه استفاده کنید فقط اگر دوست دارید کیک ژله ای شما علاوه بر طعم و مزه رنگ و شکل ظاهری زیبایی داشته باشد پودر ژله ای را انتخاب کنید که با کیکی که درست می توانید متناسب باشد.

به جای خامه قنادی می توانید از خامه فرم گرفته خانگی استفاده کنید که طرز تهیه آن خیلی راحت و آسان است به دین صورت که خامه صبحانه به هر میزان یک چهارم آن شکر را با هم زن برقی سه الی چهار دقیقه خوب هم زده بعد در فریزر گذاشته تا سه بار این کار را تکرار کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها