haraj logo
جستجو

چیزکیک ژاپنی

مواد لازم :
پنیر خامه ای : 230گرمشیر : 200میلی لیترتخم مرغ : 6عددکره : 4 ق غشکر : 160گرمآرد سفید : 130گرمپودر نشاسته : 3 ق غپودر کرم تارتار : 1 ق چوانیل : نصف ق چ

به نام خداوند جان و خرد

سلام به همراهان همیشگی هاراج

ان شااالله روز خوبی داشته باشید.

امروز می خوام یه چیز کیک بسییاارررر خوشمزه و دل چسب واستون درست کنم که بافت نرم و بسیار لطیفی داره و خیلی ام لذیذه که از خوردنش حسابی لذت می برین. چیز کیک ژاپنی دارای اصالت اسیایی هست و بسیار پرطرفدار و محبوب است. نام دیگر چیز کیک ژاپنی کیک پنبه ای و یا کیک پنیر پنبه ای هست. این کیک دستور العمل راحتی دارد اما نکات بسیار مهمی دارد که اگر ان ها را رعایت کنید چیز کیکی عالی با بافتی پنبه ای خواهید داشت.


در ابتدا مواد اولیه تان را با کمک ترازو اشپزخانه به دقت اندازه گیری کنید و روی میز کارتان قرار دهید تا چیزی فراموشتان نشود. این کیک به طور کلی از پنیر خامه ای باید درست شود ولی اگر طعم پنیر خامه ای را زیاد دوست ندارید می توانید به طور مساوی از پنیر خامه ای و خامه صبحانه به طور مخلوط استفاده کنید.

چیزکیک ژاپنی


قابلمه ای را تا نیمه اب کنید و بگذارید روی حرارت بالای شعله تا بجوشد. پنیر خامه ای را با شیر ولرم مخلوط کنید سپس کره ای که در محیط اتاق بوده و نرم شده را به ان اضافه کنید و با چنگال هم بزنید تا شیر و کره و پنیر خامه ای با هم مخلوط شوند. این مخلوط را روی قابلمه در حال جوش قرار داده و حدود ده دقیقه زمان دهید تا مخلوطتان به خوبی با هم ترکیب شوند و در نهایت ترکیبی روان و یک دست داشته باشید. مراقب باشید که مخلوطتان روی بخار اب داغ به جوش نیوفتد.

چیزکیک ژاپنی


زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید بعد حدود پنجاه گرم از شکر را به زرده اضافه کنید و با همزن برقی بزنید تا ان ها کرم رنگ شوند. مخلوط پنیری را چک کنید اگر ان ها شل و رقیق شده بودند ان را از روی بخار اب بردارید و کنار بگذارید تا خنک شوند.


حال آرد سفید و پودر نشاسته و وانیل را با هم مخلوط کنید و سه مرتبه با هم الک کنید و کنار بگذارید. سفیده تخم مرغ را در لگنی بسیار تمیز با همزن برقی حدود پنج دقیقه بزنید تا کاملا پوک شود و وقتی ان را کج کردیم از ظرف بیرون نریزد. سپس به ان پودر کرم تار تار و مابقی شکر را اضافه کنید و باز هم بزنید. در نهایت سفیده شما تبدیل به کرمی سفت و غلیظ خواهد شد.

زرده تخم مرغ را به مخلوط پنیری سرد شده اضافه کنید و هم بزنید و بعد هم سفیده تخم مرغ را به ان ها اضافه کرده و ارام با لیسک هم بزنید0

چیزکیک ژاپنی


ارد و پودر نشاسته ای که الک کرده بودیم را کم کم به مایه چیز کیک اضافه می کنیم  هم می زنیم تا در نهایت مایه ای یک دست و صاف داشته باشیم. قالب کمربندی را بردارید و مایه چیز کیک را داخل ان با دقت بریزید و حدود چند ضربه به ان بزنید تا مایه به طور یکسان در همه جای قالب پخش شود.


در مرحله اخر مقداری اب را داخل کتری بریزید و بگذارید تا بجوشد. وقتی اب جوشید ان را داخل ظرفی بزرگ تر از قالب چیز کیک بریزید و بعد قالب چیز کیک را داخل ان بگذارید. فقط حواستان باشد که اب داخل ظرف بزرگ تر انقدری نباشد که داخل قالب حاوی چیز کیک بریزد و ان را خراب کند. چیز کیک را داخل فر بگذارید و فر را روی دمای 150 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و روشنش کنید تا چیز کیک ارام ارام بپزد. چیز کیکی که در اب بپزد دارای بافت لطیف تر و نرم تر و خوشمزه تر خواهد بود. وقتی چیز کیک در اب می پزد زمان پخت ان طولانی تر خواهد بود. بعد از یک ساعت چیز کیک را چک کنید و ببینید که پخته یا نه. برای تست پخته شدن چیز کیک هرگز روی ان چنگال نزنید زیرا پف ان از بین خواهد رفت. بعد از این که روی ان برشته و پخته شده بود ان را خارج کنید و سرو کنید.

چیزکیک ژاپنی

آخرین آموزش ها
برترین ها