haraj logo
جستجو

شیرینی مربایی

مواد لازم :
آرد : 2 پیمانهمغز پسته : 1/4 پیمانهشکر : 1/2 پیمانهتخم مرغ : 2 عددگلاب : 2 قاشق غذاخوریمربا : 1/2 پیمانهنمک : 1/4 قاشق غذاخوریروغن : به میزان لازموانیل : 1/3 قتشق غذاخوریکره : 1 پیمانه


فر را با دمای 180 درجع سانتی گراد گرم می کنیم.


کره و تخم مرغ را در دمای محیط قرار می دیم و وقتی کره نرم شد آن را با همزن هم می زنیم.شکر را به کره اضافه می کنیم و هم می زنیم. تخم مرغ را می شکنیم و زرده آن را جدا می کنیم و به کره و شکر اضافه می کنیم. وانیل و گلاب را هم اضافه کرده، هم می زنیم.

شیرینی مربایی


آرد و نمک را قاطی هم می کنیم و بعد از چند بار الک کردن کم کم به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه می کنیم و هم می زنیم. سرعت همزن را رفته رفته بیشتر می کنیم. خمیر در نهایت باید یکدست بشه.


مربا را داخل مخلوط کن می ریزیم و آن را خوب نرم می کنیم. مغز پسته را هم با مخلوط کن خرد می کنیم.


خمیر را در قیف می ریزیم. برای بدست آوردن گل های یک شکل چند بار ماسوره زدن را تمرین می کنیم و بعد روی سینی فر که قبلا چربش کردیم پیاده می کنیم.

شیرینی مربایی


روی خمیر ها پسته های خرد شده را می پاشیم. مرکز خمیر ها را فشار می دهیم و کمی پسته و از روی آن مربا را می ریزیم.

شیرینی مربایی


سینی را در فر می گذاریم. بعد از 10 الی یک ربع باید لبه خمیر ها بین طلایی و قهوه ای شده باشه. برای اطمینان شیرینی ها را بعد از پخت از فر بیرون میاریم و صبر می کنیم تا دو دقیقه سرد بشه. بعد با کاردک یکی را از کف سینی جدا می کنیم. اگر زیر شیرینی قهوه ای نشده بود هنوز آماده نشده. سینی را دو تا سه دقیقه دیگر در فر می گذاریم. در این مرحله ممکنه شیرینی ها زود سوخته بشن برای همین باید مواظب باشیم زیاد طول نکشه.


شیرینی مربایی را بعد از سرد شدن از سینی جدا می کنیم. این شیرینی در صورت فریز شدن تا دو ماه قابل استفاده است. روز خوبی برایتان آرزومندم.

شیرینی مربایی

آخرین آموزش ها
برترین ها