haraj logo
جستجو

سوپ مرغ ایتالیایی

مواد لازم :
کره : 3 قاشق غذا خوریپیاز : 3 عددهویج : 3 عددساقه کرفس : 3 عددسیر : 3 حبهقارچ : 200 گرمآرد : 2 فنجانآب مرغ : 4 فنجانشیر : 3 فنجانمرغ : 2 فنجانسیب زمینی : 500 گرمذرت : 2 فنجاننمک : 1قاشق چایخوریپودر فلفل : به مقدار دلخواه

در ابتدا باید سبزیجات را تفت دهیم، بنابراین قابلمه بزرگی را روی شعله متوسط گاز قرار دهید و کمی روغن زیتون یا کره داخل آن بریزید سپس پیاز را خرد کنید و تفت دهید. هویج را خرد کنید و به پیاز اضافه کرده و همزمان ساقه کرفس را خرد کنید و سپس همه مواد را به مدت 6 تا 7 دقیقه تفت دهید. بعد از اینکه کمی پیاز طلایی شد سیر و قارچ را که از قبل خرد کرده اید اضافه کنید و 4 دقیقه دیگر تفت دهید تا عطر سیر بلند شود. به این مواد آرد را اضافه کنید و همه مواد را 1 دقیقه مخلوط کنید.

آب مرغ و شیر را کم کم اضافه کنید و سوپ را مرتب هم بزنید تا آرد گلوله نشود. بعد از این مرغ پخته شده را اضافه کنید و کمی هم بزنید سیب زمینی را خرد کنید و اضافه کنید. سپس نخود فرنگی و ذرت را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. نوبت اضافه کردن چاشنی هاست. ادویه ایتالیایی و نمک و فلفل را به مخلوط سوپ اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد با هم ترکیب شوند. در این مرحله سوپ باید به جوش بیاید اما قل نزند شما می توانید سوپ مرغ را هم بزنید تا ته نگیرد درب قابلمه را بگذارید و به سوپ اجازه دهید تا 15-20 دقیقه بجوشد.

سوپ را تست کنید با چنگال به سیب زمینی بزنید اگر نرم شده بود که آماده است. سوپ مرغ خوشمزه خود را بچشید اگر چاشنی کم دارد اضافه کنید. سپس داخل ظرف مناسبی بریزید و آن را تزئین کنید و میل کنید.

سوپ مرغ ایتالیایی

آخرین آموزش ها
برترین ها