haraj logo
جستجو

استامبولی پلو با قارچ

مواد لازم :
برنج : 2پیمانهپیاز : 1عدد متوسطقارچ : 200گرمسیب زمینی : 1عدد متوسطگوجه فرنگی : 3عدد متوسطکره : 30گرمنمک : به میزان لازمفلفل سیاه : به میزان دلخواهزردچوبه : یک قاشق چایخوریادویه کاری : نصف قاشق چایخوریپودر پاپریکا : 1قاشق چایخوریپودر گلپر : 1قاشق چایخوریآب : 2لیوان

این پلو همان استامبولی قدیمی است فقط با اندکی تغییرات در مواد و ادویه جات طعم متفاوت تر و خوشمزه تری خواهد داشت و زمان زیادی هم برای پختن نیاز ندارد. پیاز را نگینی خرد می کنیم. (دوستانی که علاقه ای به دیده شدن پیاز در غذا ندارند می توانند آن را رنده کنند.) قارچ ها را نیز شسته و از وسط نصف کرده و برش های تقریباً نازک میزنیم. گوجه ها و سیب زمینی را نیز پوست گرفته و به اندازه حبه های قند خرد می کنیم. حال برنج را در قابلمه ای کوچک شسته و به اندازه یک بند انگشت درون آن آب می ریزیم. سپس پیاز، قارچ، سیب زمینی، گوجه فرنگی، کره، نمک، فلفل سیاه، ادویه، زردچوبه، پودر پاپریکا و پودر گلپر را به برنج مان اضافه کرده و روی اجاق با حرارت تقریبا زیاد می گذاریم تا در حین اینکه مواد نیم پز می شوند آب آنها هم خشک شود.

اگر شعله گاز کم باشد هم برنج مان خمیر می شود  و هم آب آن دیرتر تبخیر می شود. پس از اینکه آب مواد کاملا تبخیر شد، زیر گاز را کم کرده و برنج را به صورت کوهی در وسط جمع کرده و با ته قاشق چند سوراخ در قسمت های مختلف آن ایجاد می کنیم. حال درب قابلمه را با دمکنی پوشانده و می گذاریم تا دم بکشد. دم کشیدن این پلو تقریباً 20 دقیقه زمان نیاز دارد. اگر می خواهید ته دیگ کمتری داشته باشید و مواد به خوبی بپزند از شعله پخش کن استفاده کنید. این غذا با ماست یا سالاد شیرازی یا ترشی سرو می شود.

استامبولی پلو با قارچ

آخرین آموزش ها
برترین ها