haraj logo
جستجو

استامبولی پلو

مواد لازم :
برنج : یک و نیم پیمانه گوجه فرنگی : 3عدد پیاز : 1عدد نمک و فلفل : به مقدار لازم پودرآویشن : 1 قاشق چایخوری زردچوبه : 1 قاشق چایخوری ادویه کاری : 1 قاشق چایخوری زیره : یک سوم قاشق چایخوری سیب زمینی : یک عدد بزرگ روغن : به مقدار لازم آب : به مقدار لازم

باز هم یک غذای ساده ولی خوشمزه که برای مواقعی که وقت زیادی برای غذا درست کردن ندارید یا تازه از سر کار به خانه آمده اید و خسته اید بسیار مناسب می باشد. مخصوصاً اگر در کنارش سالاد شیرازی یا ماست نیز داشته باشید.


ابتدا برنج را بشویید و در آن مقداری نمک و نصف مقدار همیشه آب بریزید. چون قرار است به آن گوجه رنده شده اضافه کنید و آب گوجه به آب برنج اضافه خواهد شد. در غیر این صورت پلویتان خمیر خواهد شد.


گوجه ها را از وسط نصف کنید و رنده ریز بزنید یا با گوشت کوب برقی با پوست آن ها را پوره کنید. سیب زمینی را نیز پوست کنده و به اندازه حبه ی قند  خرد کنید.


یک عدد پیاز را نگینی خرد کرده و در مقداری روغن آن را سرخ کنید سپس به آن سیب زمینی ها را اضافه کرده و تفت دهید و فلفل، زردچوبه، ادویه و پودر آویشن و پودر زیره را اضافه کنید. گوجه رنده شده را نیز در آن بریزید.

استامبولی پلو

استامبولی پلو


حال برنج را اضافه کنید. شعله را زیاد کنید تا جوش بیاید و آب آن کم کم خشک شود. وقتی آبش به اندازه کافی کشیده شد درب آن را با دمکنی بگذارید. شعله را کم کنید تا آرام دم بکشد. اگر می خواهید ته دیگه کمتری داشته باشید زیر قابلمه شعله پخش کن بگذارید. تقریباً پس از 35 الی 45 دقیقه آماده سرو می باشد.

استامبولی پلو

 استامبولی پلو

آخرین آموزش ها
برترین ها