haraj logo
جستجو

استامبولی

مواد لازم :
هویج : 2عددنمک.فلفل.زردچوبه : به مقدار لازمگوشت چرخ کرده : 400 گرمپیاز متوسط : ا عددروغن مایع : به مقدار لازمدارچین و زعفران : به مقدار لازمبرنج : 4لیوانلوبیاسبز : 400 گرمرب گوجه فرنگی : به مقدار لازم


ابتدا پیاز را نگینی خرد می کنیم و در تابه با مقداری روغن سرخ می کنیم تا طلایی رنگ شود بعد از سرخ شدن پیاز نمک و فلفل و زردچوبه به همراه دارچین داخل مواد پیاز می ریزیم و تفت داده  و 2  قاشق غداخوری رب گوجه فرنگی به مواد اضافه می کنیم.

بعد گوشت چرخ کرده را به پیاز داغ اضافه می کنیم تا کاملا با مواد مخلوط شود و مقدار خیلی کمی اب هم اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کاملا گوشت با حرارت ملایم اجاق گاز بپزد.

 استامبولی


بعد لوبیاسبز خرد شده رو به همراه هویج نگینی شده در یک ظرف جداگانه بامقدار کمی روغن تفت می دهیم و به مواد داخل تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کاملا مواد داخل تابه پخته شود. بعد از اینکه گوشت و لوبیا سبز کاملا پخته شد ن را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم.

استامبولی


بعد در این بین برنجی که از قبل خیس کردیم را داخل قابلمه اب جوشی که اماده کردیم می ریزیم و اجازه می دهیم تا برنج کمی اماده شود


برنج رو زودتر ابکشی می کنیم تا خمیر نشود.

بعد از ابکش کردن مقداری روغن کف قابلمه می ریزیم و برای ته دیگ ان سیب زمینی رو حلقه حلقه کرده و کف قابلمه گذاشته تا کمی سرخ شود.

بعد روی سیب زمینی یک لایه برنج و یک لایه مواد استامبولی می ریزیم تا کاملا یکدست شود و اینکار رو ادامه می دهیم تا کاملا برنج و مواد استامبولی باهم تمام شود.

 

استامبولی

 

استامبولی

آخرین آموزش ها
برترین ها