haraj logo
جستجو

استانبولی

مواد لازم :
پیاز : 2 عددگوجه فرنگی : ۵ عددسیب زمینی : ۱ عددبرنج : ۳ پیمانهرب گوجه فرنگی : ۲ قاشق غذا خوریزردچوبه : ۱ قاشق چای خورینمک : ۳ قاشق چای خوریفلفل سیاه : نصف قاشق چای خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

دستور آشپزی امروز آموزش استانبولی است، استانبولی یا همان دمی گوجه غذای بسیار ساده و خوشمزه ی می باشد که شما به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید و از خوردش در کنار اعضای خانواده لذت ببرید. 

استانبولی را می توانید به همراه سالاد شیرازی، ماست، دوغ، انواع ترشیجات و یا هر چیز دیگری که دوست داشتید سرو کرده و میل کنید.


برای تهیه ی برنج به صورت دمی بهتر است برنج را چند ساعت درون آب بخیسانید با این کار هم برنج شما سریع تر پخته می شود و هم این که برنج قد بیش تری در غذا می کشد.

برای این کار ابتدا برنج را خوب پاک کرده و با آب ولرم بدون چنگ ( برای این که برنج خرد نشود و برنج شما هنگام پخت حالت شفته به خود نگیرد ) بشویید تا آب برنج کاملا زلال شود سپس بر روی برنج آب گرم بریزید گرمی آب باید در حدی باشد که دست شما نسوزد و به اندازه ی بر روی برنج آب گرم بریزید که حدود یک بند انگشت بالاتر از سطح برنج را آب قرار بگیرد. 


قبل از تهیه استانبولی بهتر است مواد اولیه آن را اماده کنید تا هنگام ترکیب مواد راحت تر باشید.

برای این کار ابتدا گوجه فرنگی ها را خوب بشویید، سپس پوست گرفته و به صورت نگینی خرد کنید.

سیب زمینی را شسته و پوست بگیرید و به صورت مکعب های کوچک خرد کنید.


برای این که سیب زمینی های را که خرد کرده اید تا موقعی که درون غذا نریخته اید تغییر رنگ ندهند، درون ظرفی ریخته و بر روی آن ها آب سرد بریزید به طوری که تهاراجسیب زمینی ها زیر سطح آب قرار بگیرند.

پیاز ها را پوست گرفته و بشویید و به صورت نگینی یا خلالی خرد کنید.

قابلمه ای را که می خواهید استانبولی خود را درون ان درست کنید را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید ومقدار کمی روغن درون قابلمه بریزید.

کمی صبر کنید تا روغن درون قابلمه داغ شود البته نه در حدی که دود از آن بلند شود.

شما می توانید با نزدیک کردن کف دست خود بر روی سطح روی قابلمه و احساس گرمای درونی قابلمه، داغ شدن روغن را بفهمید.

البته به مرور زمان و با کسب تجربه خود داغی روغن را تشخیص می دهید و دیگر نیازی به این کار نیست.

بعد از این که روغن داغ شد پیاز خرد شده را درون قابلمه بریزید و به همراه روغن تفت دهید.

هنگامی که پیاز ها در حال سرخ شدن و تغییر رنگ بودن ادویه جات ذکر شده در لیست مواد لازم را به همراه رب گوجه فرنگی را نیز به پیاز ها اضافه کنید و همراه آن ها کمی تفت دهید.

در انتها گوجه فرنگی ها خرد شده را درون قابلمه بریزید، بعد از این که گوجه فرنگی ها نیز کاملا پخته شدند، آبی را که برنج ها درون آن خیس خورده بودن را ریخته و برنج را درون قابلمه بریزید.


یک پیمانه آب به غذای خود اضافه کنید و با یک قاشق و به آرامی بدون این که برنج ها خرد شود غذای خود را کمی هم بزنید.

بعد از این که آب غذا به جوش آمد، آب سیب زمینی ها را ریخته، سپس سیب زمینی های خرد شده را به غذا اضافه کنید. 

در این مدت گاه گاهی غذای خود را هم بزنید تا ته نگیرد، بعد از این که آب برنج بخار شد در حدی که بتوان با قاشق کمی برنج را در وسط قابلمه کمی جمع کنید.

قابلمه را از روی شعله برداشته و شعله پخش کن را روی شعله قرار دهید، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن گذاشته و دم کنی را روی قابلمه بگذارید. 


استفاده از شعله پخش کن باعث می شود حرارت به صورت یکنواخت پخش شود، و استانبولی شما بهتر دم بکشد و ته دیگ آن نیز نسوزد.

حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه صبر کنید تا استانبولی شما آماده شود.

در انتها استانبولی را در ظرف مناسبی سرو کنید و به همراه سالاد شیرازی، سبزی خوردن و یا هر چاشنی که دوست داشتید میل کنید، نوش جان

 

استانبولی

استانبولی

آخرین آموزش ها
برترین ها