haraj logo
جستجو

پلو تمبر هندی

مواد لازم :
برنج : 2 پیمانهکنجد : 1 قاشق غذاخورینمک و فلفل : مقدار کافیکاری : 1 قاشق چایخوریلپه : 2 قاشق غذاخوریروغن مایع : مقدار کافیتخم خردل : 1 قاشق چایخوریبادام زمینی : نصف فنجانتمبر هندی : 2 قاشق غذاخوریزنجبیل : نصف قاشق پایخوریفلفل قرمز : 3 عددبرگ کاری : 7 برگ

غذاهای مخلوط ( پلو مخلوط) یعنی غذاهایی که از ترکیب برنج با موادی دیگر مانند عدس - لوبیا و باقالی و ... درست می شوند ، غذاهایی پر طرفدار و لذیذ هستند که برخی از انواع آنها مانند لوبیا پلو - باقالی پلو - مرصع پلو و عدس پلو و... خیلی معروفند و همه ما آنها را تا بحال زیاد خورده ایم .اما برخی دیگر از غذاهای مخلوط شهرت دیگر غذاهای مخلوط معروف را ندارند مانند گردو پلو -پلو کشمش و ... .

 از غذاهای مخلوط چه غذاهای مخلوط معروف چه غذاهای مخلوط کمتر شناخته شده ایرانی و ملی که بگذریم ، برخی از غذاهای مخلوط بین المللی نیز وجود دارند که بسیار خوشمزه هستند و برخی از انواع انها بخصوص غذاهای مخلوط هندی خیلی با سلیقه ما ایرانی ها سازگاری دارند. 

حال در میان این همه غذاهای مخلوط بین المللی ، یکی از غذاهای مخلوط و معروف بین المللی که بسیار خوشمزه است و اصالت ان به کشور هندوستان بر می گردد پلو تمبر هندی است.

در اینجا طرز تهیه پلو تمبر هندی را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و در صورت تمایل به تنهایی و یا همراه با گوشت قل قلی و یا گوشت مرغ و یا گوشت خورشتی  غذا را آماده کرده و آن را برای وعده غذایی ناهار میل کنید.


ابتدا و برای شروع ، یک تابه بر می داریم و داخل ان کمی روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز گذاشته و زیر ان را روشن می کنیم.سپس 1 قاشق چایخوری تخم خردل را به تابه اضافه می کنیم و ان را تفت می دهیم و به محض اینکه تخم خردل تفت خورده و شروع به پریدن کرد ، 3 عدد فلفل قرمز و برگهای کاری را به تابه اضافه می کنیم و انها را کمی تفت می دهیم.


سپس در ادامه در این مرحله ، نصف فنجان بادام زمینی را به تابه اضافه می کنیم و ان را در تابه همراه با مواد داخل ان به مدت 3 دقیقه تفت می دهیم.


سپس در ادامه در این مرحله ،2 قاشق غذاخوری لپه را که از شب قبل در اب خیس کرده بودیم تا نفخ ان گرفته شود را همراه با 1 قاشق غذاخوری کنجد به مواد داخل تابه در مرحله قبل اضافه می کنیم و انها را خوب مخلوط می کنیم.

پلو تمبر هندی


سپس در ادامه در این مرحله سس تمبر هندی را اماده می کنیم و برای این کار ، 2 قاشق غذاخوری تمبر هندی را در نصف لیوان اب داغ به مدت 20 دقیقه خیس می کنیم و سپس ان را از صافی عبور می دهیم  و با پشت قاشق فشار می دهیم تا سس تمبر هندی درست شود .سپس تمبر هندی به دست امده را همراه با نصف قاشق چایخوری زنجبیل و نمک و فلفل را به مواد داخل تابه در مرحله سوم داخل تابه اضافه می کنیم و انها را مخلوط می کنیم تا مواد ما مزه دار شود.


سپس در ادامه در این مرحله،2 پیمانه برنج را که از شب قبل در اب و نمک خیس کرده بودیم را ابکش کرده و برنج را همراه کمی اب و نمک و روغن مایع داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و منتظر می شویم برنج قد بکشد و سپس ان را آبکش می کنیم.


سپس در ادامه در این مرحله ،داخل یک قابلمه روغن مایع می ریزیم و برنج آبکش شده را در قابلمه ریخته و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و برنج را دم می کنیم.

 


سپس در ادامه در این مرحله ، برنج دم شده را داخل تابه حاوی مواد در مرحله چهارم می ریزیم و ان را با مواد خوب مخلوط می کنیم تا مزه دار شود و اب سس تمبر هندی بخار شود.


سپس در ادامه در این مرحله ،وقتی برنج کاملا با مواد داخل تابه مخلوط شد ، زیر گاز را خاموش می کنیم و پلو را در ظرف مناسب می ریزیم و ان را برای وعده غذایی ناهار همراه با سالاد شیرازی و سبزی خوردن و زیتون پرورده میل می کنیم. نوش جان

 

پلو تمبر هندی

آخرین آموزش ها
برترین ها