haraj logo
جستجو

خوراک لوبیا هندی

مواد لازم :
لوبیا چیتی : 2 پیمانهنخود : 1 پیمانهمارگارین : 1 قاشق چایخوریپیاز : 2 عددهویج : 2 عددفلفل دلمه ای : 2 عددسیر : 2 حبهفلفل قرمز : 1 عددپودر زیره : 1 قاشقدارچین : 1 قاشق چایخوریجوز هندی : 1 قاشق چایخوریگوجه فرنگی : 400 گرمآب سبزیجات : 1 پیمانهرب گوجه : 3 قاشقدانه ذرت : 2 پیمانهجعفری خرد شده : 3 قاشق

 از شب قبل لوبیا چیتی و نخود را درون کاسه ای ریخته و درون آن آب بریزید تا آب روی آن‌ها را بپوشاند، آن‌ها را کنار بگذارید و اجازه دهید یک شب خیس بخورد، سپس آن‌ها را آبکش کنید.

درون یک قابلمه بزرگ مارگارین را قرار دهید و روی حرارت بگذارید، سپس پیاز، هویج، فلفل دلمه ای، سیر و فلفل قرمز تازه را درون قابلمه بریزید و تفت دهید تا پیاز نرم شود، سپس زیره سبز، دارچین و جوز را به بقیه مواد بیفزایید و به مدت 1 دقیقه تفت دهید.

نخود، لوبیا چیتی، کنسرو گوجه فرنگی رنده شده ، آب سبزیجات و رب گوجه فرنگی را درون قابلمه بریزید و صبر کنید تا به جوش آید، سپس حرارت را کم کنید، درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید حدود 45 دقیقه آرام بجوشد. هم‌زمان با پخت مخلوط را هم بزنید، تا هنگامی که نخود و لوبیا نرم شود باید مواد بپزد، سپس دانه ذرت را اضافه کنید و اجازه دهید تا به مدت 5 دقیقه دیگر بجوشد.

قبل از اینکه غذا را سرو کنید جعفری را روی خوراک بپاشید.

خوراک لوبیا هندی

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها