haraj logo
جستجو

چیز کیک بستنی

 

مواد لازم :
پنیر خامه ای 300 گرمماست 1/2 لیوانشکر 1/2 لیوانتخم مرغ 2 عددخامه فرم گرفته 2 لیوان اسانس وانیل 1/2 قاشق چایخوریبیسکوییت برای تزیین

مدت زمان آماده سازی : ۲۳۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۲۸۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

عکس

 

 

بستنی چیز کیک

 

 

 

عکس

 

طرز تهیه : پنیر خامه ای ، تخم مرغ ، ماست ، شکر و نصف اسانس وانیل ( 1/4 قاشق چایخوری ) را داخل کاسه ای بریزید و بزنید تا یکدست شود سپس مایه چیز کیک را داخل قالب بریزید ( برای جلوگیری از سوختن چیز کیک قالب چیز کیک را داخل ظرف آب جوش قرار دهید ).

 

قالب را به مدت 30 40 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید ( زمانی که قالب چیز کیک را تکان دهید و مرکز چیز کیک تکان نخورد یعنی آماده است ) ؛ قالب را از فر خارج کنید و در یخچال قرار دهید تا چیز کیک سرد شود.

 

تصویر

 

چیز کیک سرد شده را داخل ظرف بریزید و خامه فرم گرفته و باقی مانده وانیل ( 1/4 قاشق چایخوری ) را اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید ( به آرامی و به صورت دورانی هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شوند ).

 

مایه بستنی را داخل ظرف فلزی بریزید و چند ساعت در فریزر قرار دهید تا بستنی آماده شود ( هر 30 دقیقه بستنی را با چنگال کمی هم بزنید ) ؛ پس از اینکه بستنی آماده شد در ظرف بریزید و با بیسکوییت خرد شده تزیین و سرو کنید.

 

نکته ها : دلیل استفاده از خامه فرم گرفته ایجاد بافتی شبیه به چیز کیک و همچنین داشتن طعمی بهتر و عالی تر از این نوع بستنی است.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها