haraj logo
جستجو

سوپ عدس مجارستانی

مواد لازم :
عدس ریز : ۲ پیمانهپیاز : ۲ عددسیر : ۶ حبهساقه کرفس : ۲ عددبادمجان : ۲ عددسرکه سیب : ۱ پیمانهبرگ بو : ۲ عددنمک ، زردچوبه، فلفل : به مقدار لازمپودر پاپریکا : ۱ قاشق چای خوریآب مرغ : ۲ لیترگشنیز : به مقدار لازمروغن زیتون : ۲ قاشق غذا خوریماست : نصف پیمانهروغن سرخ کردنی : به مقدار لازم

 

در ابتدا باید براتون توضیح بدم که این غذا سوپ مورد علاقه مردم کشور مجارستان هستش. این سوپ طعم و مزه به خصوصی داره که ما تو کشورمون این طعم رو توی سوپ هامون نداریم. بدلیل استفاده عدس و بادمجان با هم طعم جدید و تازه ایی به ما میده این غذا. برای همین امتحان کردنش خیلی جالب میشه و باید بگم واقعا خوشمزه هستش.

اول میریم سراغ عدسمون خوب میشوریمشون و از روز قبل می ذاریم خیس بخوره و طی این ۱ روز چند بار آبشو عوض میکنیم تا هم نفخش گرفته بشه و هم پخت بهتر و راحتتری به ما بده. حالا یه قابلمه برمیداریم و آب میریزیم داخلش و عدس ها رو هم میریزیم داخل قابلمه و می ذاریم رو حرارت و درشو میبندیم ومی ذاریم تا بپزه.

حالا نوبت بادمجانهامونه خوب میشوریمشون و پوستشو میکنیم و یه ظرف برمیداریم و بادمجانها رو با دنده درشت رنده رندشون میکنیم و می ذاریم کنار تا از اشون استفاده کنیم. این روش پخت، پخت مخصوص کشور مجارستانه که براتون گفتم اونها بادمجان رو خام رنده میکنن و میزارن داخل سوپ بپزه (ولی من خودم بادمجانها رو بعد از اینکه پوست گرفتم کمی نمک میزنم تا آبش گرفته بشه و بعد از اینکه آبشون رو گرفتم یه تابه رو توش روغن میریزیم و میزارم رو حرارت تا داغ بشه وقتی روغن داغ شد بادمجانها رو میریزم داخلش و سرخشون میکنم. زمانی که بادمجانها کامل سرخ شد می ذاریم رو حوله کاغذی که روغن بادمجانها گرفته بشه. بعد از اینکه روغنشون خوب رفت با چاقو به صورت رشته ایی خردشون میکنم و تو سوپ استفاده میکنم). حالا شما هم بسته به سلیقتون میتونید از این دو روش برای درست کردن بادمجان استفاده کنید.

سوپ عدس مجارستانی


در ادامه میریم سراغ کرفسمون اول خوب میشوریمش و می ذاریم آبش بره بعد از اینکه آب کرفسها رفت اونها رو خرد میکنیم و می ذاریم کنار. سپس پیازی رو که داریم رو برمیداریم و میشوریمش و پوستشو میکنیم و نگینی خردش میکنیم. بعد از اون سیر ها رو پوستشو میکنیم و میشوریمشون و با دنده ریز رنده رندشون میکنیم و می ذاریم کنار تا از اشون تو سوپ استفاده کنیم.

بعد از این ها نوبت گشنیزمونه اون رو هم خوب میشوریم و زمانی که خشک شد ریز خردش میکنیم فقط باید یادآور شم زمانی که خشک شد خردش کنیم وگرنه گشنیزها له و خراب میشه بعد اینها رو هم می ذاریم کنار تا ازاشون استفاده کنیم.

سوپ عدس مجارستانی


حالا یه تابه برمیداریم و می ذاریم رو حرارت و روغن میریزیم داخلش تا داغ بشه زمانی که روغنمون خوب داغ شد پیازهایی که نگینی خرد کرده بودیم رو میریزیم داخلش و شروع میکنیم به تفت دادنش همین که پیازها کمی سبک شد زردچوبه رو همراه با سیرهامون که رنده کرده بودیم به تابه اضافه میکنیم و با هم تفت میدیم بعد از اینکه پیاز ها داشت طلایی میشد ساقه های کرفسمون رو هم که خرد کرده بودیم رو به مخلوط پیاز و سیرمون اضافه میکینم و با هم تفت میدیم حدودا یه ۱۰ دقیقه ای تفت میدیم تا کرفس ها از حالت سفت بودن در بیاد و کمی نرم بشه و بعد پودر پاپریکامونو هم بهش اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا مواد با هم مخلوط بشن.

در ادامه یه قابلمه رو برمیداریم و می ذاریم رو حرارت و روغن زیتونمون رو میریزیم تو قابلمه سپس مخلوط توی تابه رو میریزیم داخل قابلمه و مجدد تفت میدیم سپس بادمجانها رو به هر کدام از روشها که درست کردین به قابلمه اضافه کنید و با بقیه مواد تفت بدین. در ادامه عدسها رو که از قبل پخته بودیم رو هم به مواد داخل قابلمه اضافه میکنیم و یه تفت میدیم. سپس آب مرغمون رو همراه با برگ بو، نمک و فلفل میریزیم داخل قابلمه و هم میزنیم و می ذاریم یه ۵ دقیقه بگذره سپس سرکه سیبی که داشتیم رو هم به قابلمه اضافه میکنیم  و در قابلمه رو میندیم و حرارت گاز رو ملایم میکنیم و می ذاریم تا سوپمون کامل بپزه و جا بیفته.

به طوری که عدسها کامل نرم و له باشن. وقتی سوپمون جا افتاد تو یه کاسه میکشیم و ماستی رو هم که داشتیم روش میریزیم و با گشنیزهایی که خرد کرده بودیم تزئینش میکنیم. دیگه غذامون آماده سرو هستش. نوش جان

سوپ عدس مجارستانی

آخرین آموزش ها
برترین ها