haraj logo
جستجو

سس تند

مواد لازم :
فلفل : 250 گرمسیر : 20 حبهنمک : 1قاشق چایخوریتخم گشنیز : 2 قاشق چای خوریتخم زیره : 2 قاشق چای خوریروغن زیتون : 6 قاشق چایخوری

امروز با یک سس تند از اطراف مغرب و لیبی و موریتانی آمدیم. این سس به صورت پوره فلفل است و یک ادویه خوشمزه و پراستفاده است. این سس به صورت آماده در بازار است می توانید تهیه کنید و با کمی آب مخلوط کرده و استفاده کنید.اما اگر دوست دارید در منزل تهیه کنید و میل کنید با ما همراه باشید.

یک هاون کوچک بیاورید و سیرهای پوست کنده را همراه با نمک خوب بکوبید تا به شکل پوره در بیاید و کنار بگذارید. کمی دیگر نمک بردارید و در همان هاون همراه با فلفل هایی که از طول برش داده اید و تخم هایشان را در آورده اید بکوبید. تخم گشنیز را اضافه کنید به مخلوط هاون و باز هم خوب بکوبید. زیره های خوش عطر را اضافه کنید و بکوبید. سپس روغن زیتون را اضافه کنید و مخلوط کنید. به کوبیدن ادامه دهید تا یک مخلوط صاف و یکدست درست شود.

این سس خوشمزه را می توانید تا 6 ماه نگهداری کنید. ابتدا سس را در ظرف شیشه ای ریخته و روی آن را روغن زیتون بریزید تا روی سطح سس را بپوشاند. آن را در جای تاریکی بگذارید. سس زیره و نعناع و گل شاپسند مواد بسیار خوبی هستند که اگر دوست دارید می توانید به این سس اضافه کنید. این سس خوشمزه را با گوسفند کبابی و کباب های سیخی میل کنید.

سس تند با دارچین

آخرین آموزش ها
برترین ها