haraj logo
جستجو

پای داغ سیب و گلابی

مواد لازم :
سیب : 3 عددگلابی : 2عددجوز هندی : نوک ق چآب انگور : 3 ق غکره : 115گرمآرد گندم : 76گرمگردو : 60گرمساکارز : 125گرمخامه زده شده : مقداریشکر قهوه ای : 25گرملیمو ترش : 1 عددنمک : نوک ق چپودر دارچین : 2 ق غ

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام درود به همه کدبانو های خوش سلیقه و هاراجی های پر انرژی

امیدوارم حالتون خوب باشه

به نظر من خلاقیت حرف اول را در اشپزی می زند و اگر در پخت غذا ها خلاقیت و سلیقه به کار ببرید اشپزی برایتان به یک تفریح تبدیل می شود.

شما عزیزان می توانید مواد اولیه انواع غذا ها و یا دسر ها را جایگزین کنید و یا چیزی به ان ها اضافه کنید و یا حتی در صورت لزوم یکی از مواد اولیه را حذف کنید.

اسم دسری که امروز تصمیم گرفته ام برایتان درست کنم پای سیب بود، اما کمی خلاقیت به کار بردم و گلابی به این دسر کلاسیک اضافه کردم ک موجب شد بسیار خوشمزه تر شود.

به ترکیب پای داغ سیب و گلابی کمی اب انگور اضافه کردم. شما نیز می توانید این دسر را ان طور که دوست دارید و مطابق سلیقه تان هست درست کنید.

درست کردن این دسر انقدر راحت است که شما عزیزان می توانید مواد این دسر را قبل از شام اماده کنید و هنگام خوردن شام ان را بپزید.

افزودن بستنی وانیلی و یا خامه زده شده ی شیرین، به میل خودتان است ولی به شدت پیشنهاد می کنم که از یکی از ان ها در درست کردن این دسر استفاده کنید و معجزه اش را ببینید.

با من همراه باشید تا این دسر را درست کنیم


در ابتدا فر را روی درجه 190 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا گرم شود. تا فر داغ نشده و دستتان نسوخته سینی فر را در طبقه سوم فر قرار دهید.

چند سیب را با اب سرد کاملا تمیز بشویید و بعد با دستمال حوله ای تمیز ان ها را کاملا خشک کنید.

سیب ها را به کمک چاقو و یا پوست کن پوست کنید و هسته هایش را خارج کنید. سیب ها را به صورت خلالی و دو سانتی متری خورد کنید. گلابی ها را نیز بشویید و هسته داخلی ان را خارج نمایید. به نظر من پوست کندن گلابی ها ان چنان مهم و ضروری نیست چرا که پوست گلابی ها نیز مانند گوشت گلابی نرم است.

اما این کاملا سلیقه ای بوده و اگر به طور کلی میوه پوست کنده را بیشتر دوست دارید گلابی ها را نیز پوست بکنید.

گلابی ها را نیز به صورت خلالی و شبیه به سیب ها خورد کنید.

حالا تابه ای بردارید و سیب و گلابی ها را داخل ان بریزید. روی ان ها پودر دارچین بپاشید و هم بزنید تا همه سیب و گلابی ها به دارچین اغشته شوند.

پای داغ سیب و گلابی


حالا تابه را روی گاز بگذارید و زیرش را روشن کنید. حواستان باشد که شعله زیر ان باید ملایم باشد تا میوه ها نسوزد.

روی میوه ها ساکارز بپاشید و اگر دوست اشتید به ان ها اب انگور اضافه کنید.

میوه ها را هم بزنید تا نرم شده و حجمش کم شود. سپس زیر گاز را خاموش کنید.

پای داغ سیب و گلابی


در یک کاسه متوسط ملات روی دسر را درست می کنیم.

ارد و مابقی ساکارز، شکر قهوه ای و نمک و گردو و جوز هندی اسیاب شده را اضافه می کنیم.

لیمو ترش را تمیز بشویید و خشک کنید. سپس با رنده ریز پوست رنگی ان را رنده کنید. حواستان باشد که قسمت سفید لیمو را رنده نکنید زیرا طعمی تلخ دارد. حالا پوست لیمو را مواد بالا اضافه کنید و خوب هم بزنید. با استفاده کارد و یا چاقو کره را به تکه های کوچک تقسیم کرده و داخل مواد بیندازید. با استفاده از مخلوط کن مواد را هم بزنید تا شبیه خمیری پودری شود.


حالا از ظرف های تک نفره استفاده می کنیم و داخلش کاغذ گذاشته و کمی از خمیر را زیر و اطراف قالب می چسبانیم و میوه های پخته شده و طعم دار را درونش میریزیم.

سپس رویش را با خمیر پودری که درست کردیم پر می کنیم و می پوشانیم.

حالا این ظرف ها را داخل فر با دمای 190 درجه سانتی گراد به مدت چهل دقیقه می گذاریم تا روی این پای کمی قهوه ای شود و میوه ها نیز ترد شوند.

بعد از پخت روی ان ها را با خامه پر چرب فرم گرفته تزیین کنید.

پای داغ سیب و گلابی

پای داغ سیب و گلابی

آخرین آموزش ها
برترین ها