haraj logo
جستجو

استیک لقمه ای عسلی

استیک لقمه ای عسلی

مواد لازم :
گوشت راسته گاو برش خورده به صورت استیک 900 گرمسرکه بالزامیک ¼ پیمانهعسل ¼ پیمانهروغن گیاهی 5 قاشق غذاخوریسس سویا 2 قاشق غذاخوریپودر چیلی 1 قاشق چایخوریسیر خردشده 2 حبهفلفل سیاه 1 قاشق چایخوریرزماری خردشده 1 و ½ قاشق چایخورینمک به مقدار کافی

مدت زمان آماده سازی : ۶۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر

 

استیک از آن دست غذاهایی است که در عین سادگی، نحوه پخت آن اهمیت زیادی دارد و همیشه خوب از آب در نمی آید. استیک لقمه ای عسلی با لایه رویی ترد و برشته و مغز آبدار و خوشمزه، فوق العاده است و اگر از طرفداران استیک هستید باید حتماً آن را امتحان کنید. خواباندن گوشت در ترکیبی از سرکه بالزامیک، روغن و عسل بافت گوشت را نرم می کند و در ضمن طعم بسیار خوبی هم به آن می دهد. اگر مایع طعم دهنده استیک لقمه ای را دوست داشتید می توانید مقدار زیادی از آن را از قبل تهیه کنید و تا زمان مصرف در یخچال نگهداری کنید.

 

طرز تهیه: استیک ها را به شکل تکه های 2-3 سانتیمتری خرد کنید. در کاسه بزرگی سرکه بالزامیک، عسل، 3 قاشق روغن، سس سویا، پودر چیلی، سیر خرد شده، فلفل سیاه و رزماری خردشده را بریزید و به خوبی با هم مخلوط کنید.

 

تکه های استیک لقمه ای را داخل یک کیسه پلاستیکی زیپ دار قرار دهید. مخلوط تهیه شده را روی آن بریزید، در کیسه را ببندید و 1 تا 4 ساعت اجازه بدهید تا گوشت به خوبی طعم دار شود. سپس، استیک ها را از کیسه خارج کنید و بگذارید کمی خشک شوند.

 

تابه ای را روی شعله متوسط داغ کنید و دو قاشق روغن باقی مانده را در آن بریزید. استیک ها را داخل تابه بریزید و به مقدار دلخواه خود سرخ کنید. می توانید استیک ها را داخل سیخ های چوبی هم قرار دهید. در آخر به مقدار دلخواه نمک اضافه کنید و استیک لقمه ای عسلی را همراه با سس دلخواه خود سرو کنید.

 

استیک گل کلم با عدس

نکته: به دلیل وجود عسل در مواد این استیک، ممکن است در حین سرخ کردن، زودتر از استیک های دیگر قهوه ای رنگ شود. پس مراقب باشید و چشم از استیک ها برندارید.

اگر روی استیک لقمه ای قهوه ای رنگ شد ولی داخل آن هنوز خام بود می توانید پخت را در فر با دمای 175 درجه سانتیگراد ادامه بدهید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها