haraj logo
جستجو

بیسکوییت شکری خانگی

مواد لازم :
آرد : 3 پیمانه شکر : 1.5 پیمانه تخم مرغ : 1 عدد بکینگ پودر : 1 قاشق مربا خوری نمک : 1/4 قاشق چایخوری کره : 1 پیمانه

به نام خدا

سلام به هاراجی های آشپز باشی ... و خلاق ...

بیسکوییت های شکری خانگی یکی از شیرینی های سالم و مغذی خانگی هست که با وجود آن که می توان برای مدت طولانی در منزل در داخل ظرف درب دار نگه داریم احتیاجی به  گذاشتن در یخچال نیست و هم چنین هنگام استفاده نیازی به گرم کردن ندارد.

این شیرینی دلچسب مناسب حال بچه مدرسه ای هایی هست که از خوردن صبحانه امتناع کرده و میل و اشتهایی به خوردن صبحانه ندارند بیسکوییت شکری خانگی سالم و مغذی و دلچسب می تواند جایگزین صبحانه آن ها شود.

بیسکوییت شکری به دلیل بافتی سبک و ترد خیلی زود پخته می شود هنگام فر گذاشتن حواستان باشد که بیش از حد معقول در فر نماند که طعم و مزه اصلی خود را از دست می دهد. 


ابتدا آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد مجددا با نمک و بکینگ پودر الک کرده تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند بعد این مواد مخلوطی خشک را آماده کنار می گذاریم.

بیسکوییت شکری خانگی

 

 کره را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم د در دمای اتاق 15 الی 20 دقیقه نگه می داریم تا کمی کرم شود بعد شکر را اضافه می کنیم و با هم زن دستی یا برقی به مدت 3 الی 4 دقیقه خوب هم می زنیم تا بافتی نرم و زرد رنگ درست شود.


 بعد در ادامه تخم مرغ را اضافه می کنیم و مجددا مواد را هم می زنیم تا وقتی که مواد خوب با هم ترکیب شده و مایه یک نواختی حاصل شود.

 

سپس مواد مخلوطی خشک آرد را که قبلا آماده کرده بودیم را کم کم اضافه نموده و مدام به هم زدن ادامه می دهیم تا خوب مواد مخلوطی به خورد یک دیگر بروند و با هم مخلوط شوند.

 

 وقتی که همه مواد مخلوطی آرد را اضافه کردید و خوب هم زدید باید مواد ترکیب شده حاصل مانند تصویر زیر مثل خرده نان بشود.

 

 

 حال در ادامه مواد مخلوطی را با دستان تمیز روی هم فشار می دهیم تا مانند تصویر زیر مواد مخلوطی جمع شده و مانند یک توپ خمیر شود سپس آن را در داخل نایلون تمیزی قرار می دهیم و در یخچال به مدت 2 الی 3 ساعت قرار می دهیم تا استراحت کند.

( برای این که هنگام باز کردن خمیر کار تان راحت تر شود می توانید خمیر را به چند قسمت تقسیم کرده و بعد در داخل نایلون بگذارید).

بیسکوییت شکری خانگی

 

بعد فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.


 سپس بعد از زمان مقرر خمیر را از یخچال بیرون آورده و نیم ساعت صبر کنید تا کمی در دمای اتاق نرم شود و سپس روی سطح تمیزی کمی آرد پاشیده تا خمیر به سطح نچسبد و بعد با کمک وردنه خمیر را خیلی نازک تقریبا با  ضخامت نیم میلی متری باز کنید.


 حال در ادامه خمیر باز شده را با سلیقه شخصی خود و با قالب های مورد نظر خمیر را برش بدهید و به خمیر شکل دهید.

بیسکوییت شکری خانگی

 

سپس در داخل سینی مناسبی کاغذ روغنی پهن می کنیم و خمیر های برش خورده را با فاصله یک سانتی از هم درون سینی می چینیم و بعد سینی را در داخل فر گرم شده به مدت 8 الی 10 دقیقه می گذاریم زمانی که بیسکوییت ها از کنار شروع به طلایی شدن کردن کاملا پخته شده اند.

 بعد از زمان مقرر سینی فر را بیرون آورده کمی صبر کرده تا بیسکوییت های شکری خانگی کمی خنک شده تا ترد شوند بعد در داخل ظرف سرو می چینیم و همراه نوشیدنی دلخواه در کنار خانواده محترم به عنوان میان وعده عالی و مقوی میل کنید.

نوش ... جان ...


دقت کنید که خمیر مایه بیسکوییت شکری نباید با کف دستان و برای مدت طولانی وز داد زیرا که به روغن می افتد.

به جای کره می توانید به همان اندازه از روغن جامد و یا مارگارین استفاده کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها