haraj logo
جستجو

شیرینی رولتی خانگی تابه ای

مواد لازم :
بکینگ پودر : 1 قاشق مرباخوریپودرقند : 1/2 پیمانهوانیل : 1/8 قاشق چایخوریخامه پرچرب : 250 گرمشکر سفید : 1/3 پیمانهکره : 2 قاشق غذاخوریتخم مرغ : 3 عددآرد سفید : 1/2 پیمانهگلاب : 1 قاشق غذاخوری

به نام خدا

سلام به هاراجی های دلگرم ... و مهربون ...

دوستان عزیز برای درست کردن شیرینی رولت خامه ای ما به خامه فرم گرفته و یا خامه قنادی احتیاج داریم که دو راه پیش روی ماست اول این که تشریف ببرید قنادی و 250 گرم خامه قنادی تهیه کنید.

و راه دوم که به من بهتر راحت تر هست ( تو این اوضاع جامعه که ویروس خطرناک کرونا همه احتمال وجودش هست در خانه درست کنید آرامش بیشتری خواهید داشت) و خیلی ساده و آسان می توانید در منزل خامه فرم گرفته خانگی درست کنید.

 

 ابتدا آرد سفید را دو الی سه بار الک می کنیم تا از خالص بودن آن مطمئن شویم و هم چنین اگر گلوله های آردی ریز وجود دارد آن ها را با انگشتان تمیز فشار دهیم تا از الک رده شده و آرد سفید یک دستی داشته باشیم.

بعد بار سوم بکینگ پودر و وانیل را نیز اضافه می کنیم و با هم الک می کنیم تا مواد خشک مخلوط شوند.

 شیرینی رولتی خانگی تابه ای

 مرحله دوم تهیه شیرینی رولتی خانگی تابه ای:

 تخم مرغ ها را در داخل ظرف مناسبی شکسته و با هم زن دستی و یا برقی یک الی دو دقیقه خوب هم می زنیم تا از حالت لختی خارج شوند و سفیده و زرده آن ها با هم کاملا ترکیب شده و مایه روان شلی درست شود.

سپس در ادامه نصف شکر را اضافه می کنیم و مجددا با هم زن خوب مواد را هم زده و زیر و رو می کنیم تا شکر کاملا حل شده و با تخم مرغ زده شده کاملا ترکیب شود.


 بعد در ادامه گلاب را به همراه یک قاشق غذا خوری کره ذوب شده اضافه می کنیم و 5 ثانیه هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط شوند.

سپس مواد خشک مخلوطی مرحله اول را طی سه مرحله با فاصله زمانی 30 الی 40 ثانیه اضافه نموده و هم می زنیم تا خوب مواد با هم ترکیب شوند حال مایه شیرینی رولتی خانگی تابه ای آماده شد آن را کنار می گذاریم.

 شیرینی رولتی خانگی تابه ای


 حال شعله پخش کن را روی حرارت اجاق گاز گذاشته و دمای شعله را روی متوسط پایین تنظیم می کنیم تا گرم شود در داخل تابه رژیمی کاغذ روغنی پهن می کنیم و روی کاغذ روغنی را با استفاده از فرچه مخصوص آشپزی با باقی مانده کره ذوب شده چرب می کنیم سپس تابه را روی شعله پخش کن داغ می گذاریم.

 مرحله پنجم تهیه شیرینی رولتی خانگی تابه ای:

 بعد در مرحله بعدی مایه شیرینی رولتی خانگی را در داخل تابه روی کاغذ روغنی چرب شده می ریزیم و با پشت قاشق آن را صاف و یک دست می کنیم.

درب تابه را می گذاریم و 15 الی 20 دقیقه زمان می دهیم تا طرف اول شیرینی رولتی خانگی پخته و برشته شود.

 باید واشر تابه را اول بر دارید و هم چنین برای گرم کردن تابه رژیمی را 15 دقیقه قبل از ریختن مایه شیرینی رولتی خانگی گرم کنید.

حال در این فاصله می توانیم خامه فرم گرفته خانگی را درست کنیم اول خامه پرچرب را در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و بعد از 20 ثانیه هم زدن باقی مانده شکر را به همراه پودر قند اضافه می کنیم و مجددا سه دقیقه هم زده و در فریزر به مدت 30 دقیقه می گذاریم.

 این کار سه بار تکرار می کنیم بعد خامه فرم گرفته آماده می شود.


بعد از زمان مقرر درب تابه را باز می کنیم و آرام کاغذ روغنی را بلند کرده وقتی دیدیم طرف اول برشته و پخته درب تابه را می گذاریم و تابه رژیمی را برعکس کرده تا طرف دوم هم به مدت 5 الی 7 دقیقه پخته شود.

دقت کنید که نباید مدت زمان زیادی برای طرف دوم وقت دهید زیرا که شیرینی خشک شده و هنگام رول کردن احتمال شکنندگی وجود دارد.

 مرحله هشتم تهیه شیرینی رولتی خانگی تابه ای:

 حال بعد از پختن طرف دوم شیرینی رولتی حرارت را خاموش می کنیم و بعد 5 دقیقه که از حرارت آن کاسته شد خامه فرم گرفته را روی آن به صورت لایه نازکی پخش می کنیم و بعد آن را آرام از کاغذ روغنی جدا کرده و رول می کنیم.

 

 نوش ... جان ...

  شیرینی رولتی خانگی تابه ای

آخرین آموزش ها
برترین ها